יוגב אלקלעי זכה בארד באליפות אירופה לנוער בשייטהקפטן נשאר: נמרוד לוי האריך את חוזהו בגליל עליוןרפא נדאל שרד מותחן אדיר ועלה לחצי הגמר בווימבלדוןלירוי שאק ביוקנן חתם בנס ציונה, עמית זיס בגלבוע/גלילהפועל ב''ש הפסידה 1:0 לוויסלה קרקוב במחנה האימוןמקום 4 באירופה לדנציגר וגולובטי, שעלתה לגמר נוסףרוכב מהקבוצה הישראלית ניצח קטע בטור דה פראנסאליפות אירופה באתלטיקה עד גיל 23 בדרך לישראלחוזר לצפון: יואב הופמייסטר חתם בעירוני קריית שמונהמכבי חיפה המריאה להולנד, בכר: ''נחבר את החדשים''
טל איליוכין בפעולה (האתר הרשמי)

שוער הכדוריד הצעיר שמכוון גבוה: הכירו את טל איליוכין

שלישי | | 15:15    מאת ויק דסה

הוא רק בן 17 אבל כבר חולם להגיע לקבוצה הבוגרת ולנבחרת ישראל. רגע השיא שלו היה אימונים עם הקבוצה הבוגרת של מכבי ראשון לציון, בה הוא משחק מגיל 6, אך גם הוא מבהיר: ''אני צריך להמשיך לעבוד קשה''

טל איליוכין בן ה-17 משמש כשוערה של מכבי אידן ראשון לציון בכדוריד, קבוצת הנוער של המועדון המפואר מעיר היין. הוא התחיל לשחק בגיל 6, תחת המאמן בני נאמן, כאשר הליגה הנוכחית שלו היא ליגת נוער עילית בכדוריד. 

על רגע השיא שלו סיפר איליוכין: "רגע השיא היה כשהתאמנתי בפעם הראשונה עם הבוגרים בעונה שעברה. רגע השפלה? אכזבה מאי הצלחה בנבחרת ישראל". הקשר עם המאמן ועוזר המאמן? קשר מצוין, אני מרוצה מאוד מהמאמן החדש שהגיע, קרואטי בשם הרבויה פאזין. הוא ברמה הכי גבוהה שיכולתי לקבל. הוא חדש ולכן צריך עוד זמן כדי שנכיר ונסתדר עוד יותר טוב". 

על התנהלות מחלקת הנוער: "יש סוג של התחלה חדשה. לא כל אחד זכה לקבל מנהל מקצועי כמו גלעד מאור. ההשקעה של יו"ר המועדון, ראול סירוגו, לא מובנת מאליה. אנחנו מקבלים אימונים אישיים עם יוליאן סטראט. יש יוזמה מבורכת מצד המועדון לקדם שחקני בית צעירים שהם אלה שיתנו את הדם שלהם למען המועדון. הצוות המקצועי? למחלקת הנוער שלנו יש צוות מקצועי הכי טוב שיש בארץ. זו זכות גדולה לקבל דמויות כאלה אם זה שחקני עבר ומאמנים עם עבר עשיר בליגת העל. זה הדבר הכי טוב שמועדון יכול לתת לשחקן הצעיר".

טל איליוכין (האתר הרשמי)
על תחביבים בזמן הפנוי: "אני אוהב לשחק את כל משחקי הכדור בשכונה, לשחק בפיפ"א בפלייסטישן. שאיפות? להגיע לשחק בקבוצה הבוגרת של מכבי ראשון ולייצג את המדינה בכבוד בנבחרת ישראל. למה בחרתי דווקא בענף הזה? בכיתה א' גלעד מאור נכנס לכיתה והציע לבוא לאימון ניסיון אצל בני נאמן בהיכל הספורט. חבר מהכיתה סיפר לי על המשחק ומשך אותי להגיע לאימון. מהאימון הראשון התאהבתי בענף ואני מכור אליו. שחקן שאני אוהב? מתיאס אנדרסון מפלנסבורג. קבוצה שאני אוהד? מכבי ראשון לציון".

על המשפחה במגרשים: "סבא שלי הוא סוג של קמע שלי. הוא מגיע לכל המשחקים וגם אבא שלי מלווה אותי מכיתה ו'. מעברים בין קבוצות? אם זה לטובתך האישית אז מאמין בזה, אבל אם אתה נמצא במועדון וקבוצה מצליחה ומובילה, יש כימיה בין כולם אז אני לא בעד מעברים. חייב לשאוף להשתפר ולהתקדם במקום בו אתה נמצא. הנבחרת? כל שחקן אמור לשאוף להגיע למקום הזה שנקרא נבחרת כי זה כבוד לייצג את המדינה ולהתאמן עם שחקנים מהשורה הראשונה. כבוד גדול. השוער יוליאן סטראט הוא סמל בנבחרת". 

טל איליוכין בפעולה (האתר הרשמי)
על הקבוצה הבוגרת: "אני רוצה להגיע לשם יום אחד. מרגיש שאני מסוגל להגיע לרמה הזאת. אני צריך לתת את המקסימום, לעבוד קשה ולהוכיח שמגיע לי. ההשפעה שיש להם עלינו? הם סמל בשבילנו. אנחנו לומדים מהאימונים והמשחקים שלהם. אני אוהב לצפות במשחקים שלנם, לנתח ולראות איך אני מביא את הדברים אלי באופן אישי. הקהל? יש ירידת ברמת הקהל והכמות. אני זוכר שכאשר אני הייתי ילד הייתה אוירה שונה מבחינת האדרנלין ועכשיו האוירה שקטה יותר. הקהל נהיה יותר מתון". 

לסיום, נשאל איליוכין איך התחושה לקבל כותרות בגיל כזה צעיר והשיב: "כבוד, מאוד מכובד. לא כל אחד יכול בגיל כזה לקבל כותרות כאלה. אני מקווה להמשיך לעבוד קשה ולקבל עוד ועוד כותרות. לא מסתנוור והשתן לא עולה לי לראש. אני צריך להמשיך לעבוד קשה ולהשתפר כל הזמן".

נגישות