אוחנה לשחקנים: ''יש נטייה להתחבא מאחורי המאמן''זהבי: ''בלי הפציעה, הייתי כובש כמו בעונה שעברה''פורסם הסגל הרחב של הנבחרת, טי ג'יי קליין זומןאוזיל חוגג: ''שיחקנו כדורגל סקסי, גאה בקבוצה''ברדה: ''לעיתים צריך לוותר על הדרך ולהביא נקודות''ספאחיה: ''שלושה רכזים פצועים? זה לא קרה לי''רוטן צפוי לסיים את דרכו, גם אלאך בדרך הביתה?לברון ג'יימס החטיא על הבאזר, גולדן סטייט הביסהלא עוצרים: צמד לאובמיאנג, 1:3 לארסנל על לסטרשחר יכריע ביממה הקרובה לגבי עתידו של רוטן
יעקב שחר עם רעייתו נילי ושרת הספורט מירי רגב (אלי סבתי, יח''צ)

ארטיום דולגופיאט ולינוי אשרם נבחרו לספורטאי השנה

שלישי | | 21:25    מאת אדי חליאבין

שני המתעמלים (קרקע ואמנותית) שזכו במדליות כסף וארד באליפויות העולם, קיבלו את הכבוד הגדול בטקס שנערך בתאטרון ''הבימה''. חמד כדורגלן העונה, כספי הכדורסלן. יעקב שחר קיבל פרס מפעל חיים

משרד התרבות והספורט בראשות השרה מירי רגב, הטוטו, הוועד האולימפי בישראל, הוועד הפראלימפי בישראל, התאחדות "אילת" לענפי ספורט תחרותיים לא אולימפיים ו"אתנה", הפרויקט הלאומי לקידום ספורט הנשים בישראל קיימו הערב (שלישי) את טקס פרסי הספורט הישראלי לשנת 2017. בטקס החגיגי שהתקיים בתיאטרון הלאומי הבימה בתל-אביב במעמד שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, חולקו פרסי הספורט לספורטאיות, ספורטאים, מאמנים וספורטאים צעירים אשר הצטיינו בספורט והביאו להישגים מרשימים במהלך השנה החולפת. בנוסף, העניקה השרה רגב את פרס מפעל החיים כהוקרה על פעילות מצטברת בתחום הספורט בישראל ליעקב שחר, מבכירי תחום הכדורגל בישראל.

רשימת הזוכים המלאה

ספורטאי השנה מטעם הוועד האולימפי: ארטיום דולגופיאט
ספורטאי השנה - התאחדות אילת: גיא פירר
ספורטאי השנה - הוועד הפראלימפי: מארק מלייר
ספורטאית השנה - הוועד האולימפי: לינוי אשרם
ספורטאית השנה - הוועד הפראלימפי: מורן סמואל
מאמן השנה - הוועד האולימפי: סרגיי ויסבורג
מאמן השנה - התאחדות אילת: בני קוגן
מאמן השנה - הוועד הפראלימפי: יעקב ביננסון
ספורטאי/ת צעיר/ה - הוועד האולימפי: מאיה מוריס ותום ראובני
ספורטאי/ת צעיר/ה – התאחדות אילת: יוליה סצ'קוב ושמעון סמוטריצקי
ספורטאי/ת צעיר/ה – הוועד הפראלימפי: רוני אוחיון ועמי דדאון
נהיגה ספורטיבית: גב סלע

רשימת הזוכים שנבחרו על ידי הקהל בבית:
כדורגלן השנה: תומר חמד
כדורגלנית השנה: לי פלקון
כדורסלן השנה: עומרי כספי
כדורסלנית השנה: נעמה שפיר

שרת הספורט מירי רגב הערב (אלי סבתי, יח''צ)
שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב: "שנת 2017 הביאה עימה הישגים רבים לספורט הישראלי. הספורטאים הישרלאים המשיכו להביא לנו גאווה רבה בתחרויות הבינלאומיות הרבות ועמדתם פעמים רבות על פודיום המנצחים. יחד עם זאת, על אף ההצלחות, אנו יודעים שהספורט בישראל רחוק ממימוש הפוטנציאל שלו. אין ספק שכולנו צריכים לחשב מסלול מחדש! רבים טוענים בפני כי יש בספורט הישראלי הרבה עסקונה, אני אומרת יש הרבה אינטרסים ולחצים והגיע הזמן להניח אותם בצד, אין ספק שניהול מקצועי איכותי הוא אחד הגורמים המרכזיים שיצעידו את הספורט הישראלי קדימה. לכן, הנחיתי את מנכ"ל משרדי לקבוע לראשונה שרמתם המקצועית ואיכותם של המנהלים ויושבי הראש של האיגודים, יהיו תנאי סף לקבלת תמיכה  ממשלתית. אנחנו נדרשים למנהלים ברמות הגבוהות ביותר, שמבינים ספורט, אוהבים ספורט, מנוסים בניהול ומחוייבים עמוקות להצלחת הספורט הישראלי. אנחנו נשנה את זה, כמו ששינינו הרבה דברים בשנתיים האחרונות".

עוד הוסיפה ואמרה השרה רגב כי: "תודה לאל גם במצב הנוכחי  יש עדיין דוגמאות מצוינות לניהול בסטנדרטים גבוהים ואיכותיים – אחת מהן תעלה כאן הערב על הבמה ואני מתכוונת ליעקב שחר שיקבל פרס מפעל חיים על תרומתו לספורט הישראלי. אנחנו זקוקים להרבה שחרים, הרבה מזרחים (שמעון מזרחי), כדי שנוכל להצמיח כאן הרבה ברקוביצ'ים ואני מתכוונת למ.י.ק.י ברקוביץ', שנכנס השנה כישראלי הראשון בהיסטוריה להיכל התהילה של הכדורסל האירופי. יש לכולנו אתגרים רבים לשנת 2018 ולשנים הבאות. ונכון, לא הכל יקרה מחר בבוקר. אבל אנחנו רצים למרחקים ארוכים. המשיכו לשאוף קדימה, לנצח ולשבור שיאים, לגרום לנו לגאווה ולהניף את הדגל בכל מקום בעולם".


נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, אמר: "אני אוהב ספורט. בעבר כספורטאי פעיל ולאחר מכן כתורם לקידום ספורטאים מצטיינים ובעיקר למועדון הכדורגל מכבי חיפה. אני עושה זאת באהבה וברצון טוב. אני מאוד שמח על ההישגים של הספורטאים בהם אנו תומכים, ועל מכבי חיפה שאותה הפכנו מקבוצת כדורגל למועדון. בעונת האחרונות התוצאות שלנו על המגרש אינן מחמיאות, אבל אוהדים רבים מלווים בדבקות את הקבוצה במשחקי הבית והחוץ ומתנהגים בצורה הראוייה לציון, זה נותן לנו הרבה כוח להמשיך וזה מעיד על חוסנו של המועדון. ההערכה הזו שניתנת לי היום היא מקור גאווה לי, למשפחתי, לכל האנשים הנפלאים המלווים אותי שנים רבות, לעובדי המועדון המסורים ולאוהדים הרבים שלנו בכל הארץ, הפרס הזה הוא של כולנו". על הפציעה של מאור בוזגלו: "יש לנו מזל ביש. הפציעה של מאור חמורה יותר ממה שחשבנו. מאור הוא גבר אמיתי, הוא אומר שהוא לא מרים ידיים ואני מאחל לו החלמה מהירה. ברמה האישית מאוד כאב לי עליו. הפציעה שלו כואבת לכולנו ולא רק לו".

זו השנה השלישית ברציפות בה חברו גופי הספורט המובילים בישראל תחת קורת משרד התרבות והספורט, לקיום טקס ממלכתי-לאומי משותף בחסות הטוטו, במטרה לכבד ולהעניק אותות מצוינות לספורטאיות ולספורטאים המצטיינים במדינת ישראל. בעקבות יוזמה של שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב, גם השנה הוכפל סכום המענק לספורטאים על זכייה במדליות במשחקי העולם בענפים הלא אולימפיים. כל אחד ואחת תשעה הספורטאים והספורטאיות שזכו במדליות ארד וכסף, קיבל פרס בגובה בין 150,000-200,000 שקלים. כך במסגרת הפרס הכללי חילק המשרד שלושה מיליון ש"ח לספורטאים ולמאמנים.

נגישות