לא עוצרים: צמד לאובמיאנג, 1:3 לארסנל על לסטרשחר יכריע ביממה הקרובה לגבי עתידו של רוטןנבחרת ישראל תארח את גוואטמלה ב-15 בנובמברב-9 שחקנים: מכבי חיפה הפסידה 2:0 למכבי נתניהבתום דרמה: 64:66 ביתי למכבי ת''א על הפועל ב''שרמת חן ניצחה באשדוד, חלון דרסה את בני יהודהרונאלדו מגיב על פרשיית האונס: ''האמת תצא לאור''קטמון מחייכת: 1:1 בין נצרת עילית להפועל כפ''סרונאלדו חוזר למנצ'סטר, מוריניו: ''אני רוצה להישאר''איסקו: ''רונאלדו? לא בוכה על מי שלא רצה להישאר''
ד"ר שוקי דקל, אלוף במיל' אליעזר שקדי וחיים בר (צילום: קרן איזקסון)

כנס מיוחד: ''מזניקים את הספורט הפראלימפי קדימה''

שלישי | | 08:54    מאת מערכת ישראל ספורט

הוועד הפראלימפי הישראלי קיים כנס רב משתתפים על מנת לגבש רעיונות חדשים במטרה לפתח ולקדם את הספורט הפראלימפי התחרותי בשנים הבאות. הבשורות המרכזיות: הכפלת מענקים והגדלת התקציבים ב-2018

רגע לפני כניסת השנה האזרחית החדשה, קיים אתמול (שני) הוועד הפראלימפי הישראלי כנס רב משתתפים אליו הוזמנו נציגי משרד הספורט, נציגי רשויות מקומיות, ראשי איגודים וראשי ענפים, אנשי מקצוע ואנשי אקדמיה, מאמנים, ספורטאי עבר וספורטאים פעילים ואחרים. כל זאת על מנת לגבש רעיונות חדשים במטרה לפתח ולקדם את הספורט הפראלימפי התחרותי בשנים הבאות.

היום נפתח בברכתם של יו"ר הוועד הפראלימפי ד"ר שוקי דקל שיזם את הכנס, יו"ר ההתאחדות לספורט נכים מר חיים בר, וראש מנהל הספורט מר עופר בוסתן שהעביר את ברכת שרת הספורט ועדכן בדבר הגדלת התקציבים לספורט הפראלימפי החל מינואר 2018 והכפלת המענקים לספורטאים שהשיגו השנה מדליות באליפויות אירופה ואליפויות עולם. בהמשך התקיימה הרצאתו מעוררת ההשראה של האלוף במיל. אליעזר שקדי, המשמש בהתנדבות כיו"ר עמותת פצועי צה"ל, שסיכם את הרצאתו במילים "שיהיה לכם תמיד האומץ לחלום, והשמיים הם בהחלט לא הגבול".

שולחנות עגולים במהלך הכנס (צילום: קרן איזקסון)
במהלך הכנס שנערך סביב שולחנות עגולים, ניתנה זכות הדיבור לכל אחד מן הנוכחים. סיעור המוחות כלל נושאים מגוונים, ביניהם דרכים לגייס ולאתר ספורטאים צעירים, שיתופי פעולה עם הקהילה ועם הרשויות המקומיות, חידושים ברפואה, מחקר  וטכנולוגיה, האתגרים הניצבים בפני הספורטאים והמאמנים, מיתוג הארגון, הגברת המודעות הציבורית, גיוס משאבים ועוד. את הכנס סיכם ד"ר שוקי דקל שאמר: "היום הזה הוא אבן דרך עבורנו. התחלנו תהליך, אנחנו אמנם בדרך לטוקיו, אבל כבר חושבים על פריז 2024. ראיתי כאן אנשים שרוצים לשמוע ושיש להם מה להשמיע. ואחרי ששמענו את מה שיש לכם להגיד – אנחנו יוצאים לדרך והעבודה מרובה".

נגישות