הישג אדיר: זהב קבוצתי לישראל במרתון, כסף לטפרירכש חדש לאדומים: טידג'אן קייטה מצטרף להפועל ב''שרכש חדש בדרך: שאפי סוליימנוב על סף חתימה בב''שתג המחיר של סיטי על ברנרדו סילבה: 100 מיליון ליש''טלקראת החזרה הביתה: דור פרץ עבר בדיקות רפואיותשחייה: גורבנקו ופיצ'וגין עלו לחצי הגמר באליפות אירופהבית''ר י-ם שילמה משכורות, תארח את ב''ש במושבהנשאר כתום: עילאי טרוסט האריך חוזה בסקציה נס ציונהמוכנים? אליפות העולם לנוער מגיעה לוולודרום הלאומיטוכל: ''כשלוחצים ידיים מסתכלים אחד לשני בעיניים''
נבו אמזלג (אינסטגרם)

שחקן הכנף הכישרוני מטבריה: הכירו את נבו אמזלג

שלישי | | 15:15    מאת ויק דסה

הוא בן 15 ומשחק בקבוצת נערים ג' של עירוני טבריה. רגע השיא והשפל היה באותו משחק מול הפועל איכסל ובן הדוד שלו הוא אילון אלמוג מקבוצת הנוער של מכבי ת''א. מה החלום הכי גדול שלו ומי לדעתו הכי חסר למכבי חיפה?

נבו אמזלג בן ה-15 משחק כיום כשחקן כנף בקבוצת נערים ג' של עירוני טבריה. אמזלג סיפר על הקריירה שלו: "התחלתי לשחק בגיל 5. דוד שלי שיחק כדורגל בחופשה במלון, הוא נתן לי פס קטן ואבא שלי התחיל להבין שיש לי את זה. למרות שהייתי צעיר הוא הכניס אותי למועדון מסודר. רגע השיא שלי היה במשחק בין עירוני טבריה לבין הפועל איכסל. נכסנתי 10 דקות לפני שריקת הסיום ושמתי את הגול הראשון שלי. רגע השפל היה באותו המשחק בין טבריה לאיכסל. אני מצידי אומנם הבקעתי את הגול הראשון שלי, אבל בסיום כמה שחקנים רבו עם החברים בקבוצה שלי. הם ירדו עלינו וזה היה די משפיל. בכדורגל אין הבדל בין דת וגזע. כולנו שווים"

אמזלג הוסיף: "הקשר ביני למאמן שלי שלומי ברזיק הוא קשר טוב מאוד. אני מכיר אותו קצת לפני שהוא התחיל לאמן אותי. הוא מאמן טוב מאוד, מכין אותנו טוב למשחקים ובזכותו אנחנו כעת מקום ראשון. הנוער שלנו הם קבוצה טובה מאוד, יש להם גם מאמן טוב מאוד. הם מראים נכונות להתקדם. הצוות המקצועי מארגנים לנו מידי שבוע ערב גיבוש והם דואגים לנו להכל. אני מעריך אותם. השאיפה שלי לטפס כמה שיותר גבוה, שחקן שאני אוהב? בן הדוד שלי אילון אלמוג, שמשחק בנוער במכבי תל אביב. קבוצה שאני אוהד? מכבי חיפה. ירוק עולה זה במשפחה שלנו. המשפחה מגיעה לדחוף אותי בכל משחק, אני מעריך את זה מאוד".

נבו אמזלג בפעולה (אינסטגרם)
עוד הוסיף הקשר הצעיר: "אין טורניר שלא השתתפתי בו בבית ספר וגם במרתון בריצה, אני תמיד מחפש אתגרים. הנבחרת צריכה סגל מגובש, יותר מידי שחקנים טובים שלא מצליחים להגיע לביטוי במגרש. זה מרגיש פספוס. שחקן שהוא סמל? יניב קטן. מכבי חיפה נראה לי זקוקים לו כעת. אם היה חוזר לשחק, הם היו נראים אחרת. הקבוצה הבוגרת? הם משחקים בליגה א' צפון. בשביל מקום כמו טבריה הם נלחמים לקבל הכרה בהצגה של כדורגל טוב. הם קבוצה טובה. המאמן שלי משחק איתם ואם הוא איתם, אז היא בהחלט קבוצה טובה. אני יודע את זה כי הוא משקיע אצלנו את מאת האחוזים ואני מאמין שהוא משקיע גם איתם. אנחנו מעודדים אותם לעלות ליגות כי הם העתיד שלנו". 

אמזלג סיכם: "אין השפעה בעיקרון של הבוגרים עלינו, אבל מכיוון שהמאמן חלק מהקבוצה אנחנו די התחברנו אליהם. הקהל? אין דברים כאלה תצוגת עידוד בלתי פוסקת. כולם במועדון מגיעים, אני מעריך את זה ומנסים להחזיר להם באותו המטבע. הם מאמינים בנו ואנחנו בתמורה מנצחים. אני אוהב את הכדורגל. אבא שלי רצה שאני אתחיל בגיל כל כך מוקדם ואני מודה לו על כך כי היום אני בטוח שאני רוצה להשתלב מקצועי. החלום שלי להתברג ברמות הגבוהות כמו אילון ואם אפשר גם לשחק איתו באותו המגרש. אני מאמין שגם מטבריה אפשר להתקדם, כאשר אתה מוצלח במה שאתה עושה. אני אמשיך להשקיע כי אני מאמין בעצמי".

נגישות