יאניס: ''צריכים להיות מרוכזים כדי לא לאפשר הפתעה''עיריית תל אביב תשפץ את האצטדיון שכונת התקווהרק לא לתת לליגה לברוח: מכבי ת''א נגד מ.ס אשדודקרע בקרסול לארד, ייעדר לפחות עוד שלושה שבועותזעם רב בברצלונה: אוהדים תקפו את רכבו של קומאןקלופ: ''תוצאה מטורפת''. סולשיאר: ''אין יותר גרוע מזה''בן שמעון לא תרגל הרכב: ''באים להוציא תוצאה טובה''לם: ''אשמח לקחת נקודות מחיפה ושהם יזכו באליפות''קומאן: ''אנחנו צריכים הרבה יותר סבלנות במשחק שלנו''3 עצורים נוספים בחשד למעורבות בקטטה בבלומפילד
לירן סבחה (אינסטגרם)

הקשר הצעיר והכשרוני של נשר: הכירו את לירן סבחה

שלישי | | 15:00    מאת ויק דסה

הוא בן 12 בסך הכל, גדל במכבי חיפה ועבר בדרך גם בהפועל חיפה עד שהגיע לנשר. הוא הספיק להשתתף בטורניר 11 על 11, כמו בעולם האמיתי, וחולם הכי רחוק שאפשר. סבחה גם דואג, במקביל, להישאר עם הרגליים על הקרקע

לירן סבחה בן ה-12 הוא קשר מרכזי שמשחק בעירוני נשר. סבחה מספר על תחילת הדרך: "התחלתי לשחק בגיל 4 בבית ספר לכדורגל של מכבי חיפה, כיום אני בליגת שרון ילדים ב'. רגע השיא שלי היה שהתקבלתי לקבוצת הליגה של מכבי חיפה, רגע השפל שלי היה בחצי העונה האחרונה ששיחקתי בהפועל חיפה".

מה קרה בעצם? "עברתי להפועל אחרי שהבנתי שאם אשאר במכבי אשחק 10 דקות. הלכתי לאימון אחד של הפועל חיפה לפני כשנתיים והמאמן שם אבי זילברמן נדלק עליי וישר עברתי להפועל חיפה. עשיתי שם שנה יפה והמשכתי עוד שנה, אך הגיע מאמן חדש אלי שמול ואני לא הסתדרתי איתו. לעומת אבי האימונים שלו היו ברמה נמוכה יחסית ואז ראיתי שזה לא מסתדר. הלכתי לאימון לנשר וקלט אותי המאמן ארז קרקוגלי. עברתי לקבוצה ועכשיו אני ממשיך שם עוד שנה. למאמן החדש קוראים מאיר איציק, היחסים שלנו מצוינים. יש בינינו יחס מצוין וזה מקדם אותי בקבוצה שלי. אין עוזר מאמן, יש מנהל קבוצה וגם איתו היחסים טובים. ההתנהלות של מחלקת הנוער מצוינת בסה"כ. האימונים ברמה גבוהה".

לירן סבחה (אינסטגרם)
עוד הוסיף סבחה: "כשאני לא בכדורגל, אני יוצא לבלות עם חברים. השאיפות שלי הם דבר ראשון להגיע לקבוצה בוגרת בליגת העל, להיות בנבחרת הנוער של ישראל ולהגיע איתה לטורניר רציני ולאחר מכן ברור שאני ארצה להגיע לנבחרת הבוגרת. השחקן שמשמש לי מודל לחיקוי הוא יוסי בניון. הקבוצה שאני אוהד מגיל קטן היא בית"ר ירושלים. המשפחה? אבא שלי ואחותי מלווים אותי מגיל קטן אותי לכל משחק ואימון, ואמא לפעמים מגיעה למשחקים. המעבר בין הקבוצות הוא בשבילי משהו טוב כי בסה"כ אני מתחיל דרך חדשה במקום חדש שמאוד אוהב אותי ורוצה אותי. השתתפנו בטורניר של 11 על 11, המשחק האמיתי כמו שאומרים, שנערך בוולפסון מתחם האימונים של הפועל תל אביב. הגענו עד הגמר ועברנו יריבות קשות כמו הפועל תל אביב ומכבי נתניה לפני הפסדנו בגמר, אבל יצאנו מרוצים מהדרך בה שיחקנו והמקום בו סיימנו".

על הנבחרת הבוגרת, אמר הקשר הצעיר: "מבחינתי הנבחרת לא מראה לנו כדורגל שהיינו רוצים לראות ובגלל זה היא מאכזבת אותי ולא רק אותי אלא רבים במדינה. שחקן שאני חושב שהוא סמל זה יוסי בניון. בגלל שבניון הגיע לרמות הכי גבוהות באירופה ואני מאוד מעריך אותו על הדרך שהוא עבר כדי להגיע לאן שהגיע. הקבוצה הבוגרת? אני חושב שהקבוצה הבוגרת לא משמשת לנו דוגמא עקב התוצאות שלה ודווקא לנו מתחילת העונה יש שני ניצחונות רצופים ולא הפסד ולא תיקו. נורא מחמיא לקבל כותרות בגיל צעיר\ אבל צריך לשמור את הרגליים על הקרקע".

נגישות