ברק בכר: ''אין סיכוי שב''ש יותר רעבים, רוצים היסטוריה''ווילבקין: ''אוהדי הפועל לא אוהבים את ישראל, בואו לבכות''דאגה במכבי חיפה: ג'וש כהן עדיין בספק רב לגמר הגביעאמבאפה: ''סמכויות? אני רק שחקן. דברים השתנו השנה''רשמית: אדין טרזיץ' יאמן את בורוסיה דורטמונד עד 2025סוכם: סקציה נס ציונה תארח העונה באצטדיון בראשל''צחיים סילבס: ''פגשתי מועדון חזק, עזבו את העונה הבאה''הפועל תל אביב תעמוד לדין בגין זריקת החפצים בדרבינוייר האריך חוזה בבאיירן מינכן, קראבליו חתם בליברפולאבדיה ומדר בסגל של נבחרת ישראל לפולין ואסטוניה
נבחרת ישראל לחרשים בכדורגל אולמות חוגגת (צילום: מיכל גורליק, יח''צ)

נבחרת החרשים בכדורגל אולמות העפילה לאליפות אירופה

רביעי | | 14:21    מאת מערכת ישראל ספורט

הישראלים גברו על נבחרות בולגריה וסקוטלנד ולמרות הפסד להולנד, עלו לשלב הבא שיתקיים בפינלנד בין ה-4 ל-13 בדצמבר. מאמן הנבחרת פיני בוסיוק: ''כשאנחנו בונים שחקנים, אנחנו קודם כל מחפשים שחקנים שאוהבים לנצח''

הישג מכובד לנבחרת ישראל חרשים לכדורגל אולמות הנבחרת העפילה לאליפות אירופה, שתתקיים בפינלנד מה-4 ועד ה-13 בדצמבר, כשבדרך היא גוברת על יריבות חזקות כמו בולגריה וסקוטלנד. הטורניר שהתקיים בישראל זוכה להדים רבים בעולם בעקבות האירוח של הנבחרות וקבלת הפנים, כמו גם רמת ואיכותם של המתקנים בהם התקיים הטורניר.

הפתעה נוספת וחשובה, כזו שהותירה את חברי המשלחות מופתעים ולטובה, הייתה שילוב המערכת המתוחכמת, פיתוח ישראלי כחול לבן של חברת PLAYSIGHT ששידרה את המשחקים בשידור חי לכל מי שמעוניין לצפות בו בעולם כולו. מעבר לאירוח שהותיר רושם רב, בזכות הטורניר זכו חברי המשלחות – הולנד, סקוטלנד ובולגריה להיחשף לישראל ולעיר תל אביב ולמזג האוויר החמים שחיכה להם. שלושה שחקנים הבקיעו חמישה שערים כ"א והם מלכי שערים של טורניר, בינהם הישראלי איסקנדר קחרמונוב, שגם זכה למצטיין הטורניר. ישראל ובולגריה עלו אוטומטית לשלב הבא והולנד הנבחרת שתעלה מן המקום השלישי בזכותה התוצאות הטובות שלה ומאזנה.  תוצאות הטורניר - ישראל-בולגריה 2:4; הולנד-סקוטלנד 3:5; בולגריה-הולנד 1:6; ישראל-סקוטלנד 3:10; בולגריה-סקוטלנד 0:9; ישראל-הולנד 4:2.

מאמן הנבחרת פיני בוסיוק: "כשאנחנו בונים שחקנים, אנחנו קודם כל מחפשים שחקנים שאוהבים לנצח. אם אין כאלה, אנחנו מחפשים שחקנים ששונאים להפסיד. להתאסף זו התחלה. להישאר ביחד זו התקדמות. לעבוד ביחד זו הצלחה". שחקן הנבחרת, מייקל קדוש: "אנו נבחרת ישראל חרשים יודעים ומבינים היטב את גודל ההצלחה עד כה ואנו מודעים למשמעות העלייה. אנו נמשיך במסגרת נוקשה גבוהה ומחויבות שכוללת אימונים בשעות מאוחרות, וויתור בסדרי העדיפויות של כל אחד מאתנו ועבודה קשה באימונים. יש לנו מטרה ואנחנו נשיג אותה כשכולם מבינים שהנבחרת היא מעל הכל, אני נרגש מהמעמד ואני כמו שאר חבריי להוטים להתחיל בהכנות לקראת השלב הבא".

שחקני הנבחרת חוגגים (צילום: מיכל גורליק, יח''צ)
המאמצת חברת "Play Sight" מסרה: "אנחנו גאים לקחת חלק בפעילות הספורט של ארגון הספורטאים החרשים ושמחים להעניק להם חסות למען פעילותם השוטפת בארץ ובעולם. מדובר באנשים מדהימים שאימוץ אתגרים הוא אורח חיים עבורם והדרך שבה הם פעילים מעוררת הערצה והשראה לכולנו ולכן עבורנו זה דבר טבעי להתחבר למפעל שכזה. מעבר לחסות והסיוע אנו מוכרים בעולם בזכות היכולות הטכנולוגיות שלנו ואנו מתכוונים להפעיל את המערכת שלנו שכבר עובדת במדינות רבות בעולם ולצלם את משחקי מוקדמות אליפות אירופה לכדורגל אולמות לספורטאים חרשים כחלק מהאירוח הישראלי.  אין לנו ספק כי החיבור לספורטאים יביא תוצאות חיוביות לספורטאים, לנו ולמדינת ישראל".

מארגון ספורטאים חרשים – אס"ח, נמסר: "אנחנו בארגון הספורט של החרשים בישראל אשר מארחת את הטורניר, מוקירים מאד את מהלך ורצון טוב של פלייסייט לעמוד לידנו למען הצלחת הטורניר ונבחרת ישראל שתקבל סיוע טכנולוגי מצוין ובזכותו, היא תעמוד במשימה שהציבה לעצמה טרם תחילת משחקי הטורניר. עברנו מסע מדהים של הכנות לקראת המוקדמות האלו, אם ברמת האימונים ואם ברמת ההכנות והלוגיסטיקה שכרוכה באירוח, אנו שבעי רצון מהתוצאות, האירוח היה מדהים והנבחרת עלתה לשלב הבא. צלחנו את המשימה וזה בדיוק המאפיין אותנו, מציבים יעדים וחותרים להשגתם, זו הגישה ואנו נמשיך בכל הכוח אל עבר האתגר הבא".

נגישות