אחרי קאמבק אדיר: מנצ'סטר סיטי זכתה באליפות אנגליהאיטליה: ססואולו - מילאן 3:0, אינטר - סמפדוריה 0:2 (מחצית 2)אליפות אירופה בגלישת רוח: יואב עומר סיים במקום ה-4אשדוד: יעקב בריהון האריך את החוזה בשנתיים נוספותסטיבן אלפרד חתם לעונה נוספת במדי הפועל חדרהאין חדש תחת השמש בדרבי, מלאדן קרסטאיץ' יישאר?העונש של סכנין: הפסד טכני והפחתת 2 נק' על תנאייורד לליגה הלאומית: רז שטיין חתם בהפועל פתח תקווהפאן זון ומערך היסעים: כל ההכנות לקראת גמר הגביעברדה יחליט לאחר הגמר, דראפיץ' ואופיר חיים מועמדים
לידור פלג (אינסטגרם)

הגולש שחולם להצליח גם מעבר לים: הכירו את לידור פלג

שלישי | | 15:15    מאת ויק דסה

הוא בן 12, החל לגלוש לפני חמש שנים ונחשב לאחד מגולשי הגלים הצעירים המבטיחים בישראל. מהם רגעי השיא שלו עד כה? מה משך אותו דווקא לים והאם בעתיד נראה אותו מייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות?

לידור פלג בן ה-12 הוא גולש גלים שהחל לגלוש בגיל 7: "זו מסורת של משפחה ואני אוהב את זה. זכיתי במקום הראשון בתחרות גלישה של בילהבונג וגם דורגתי במקום ה-13 בארץ בארגון הגלישה הישראלי ISA עד גיל 14. בשנה שעברה התחריתי דרך בתי הספר לגלישה בחסות בילהבונג ישראל. המועדון שאני מייצג הוא גט סרף. למשל בשנה שעברה הייתי מקום חמישי ולא עליתי לגמר. הייתי טיפה פחות מנוסה והייתי יותר בלחץ. השנה התחריתי באותו תחרות, השתתפתי בשתי קטגוריות באותו יום בקטגוריה עד גיל 12 זכיתי מקום ראשון ועד גיל 14 זכיתי מקום שלישי. בנוסף, השנה התחרתי בפעם הראשונה באליפות הארץ עד גילי 14 בחוף אולגה והגעתי למקום חמישי מתוך 74 גולשים. אני מדורג כמקום 13 בארץ בגיל 12 - הכי צעיר מכל המשתתפים".

על רגע השפל שלו: "זה הגיע בשנה שעברה. הייתה לי תחושה שאני לא מצליח, אך לא וויתרתי. והרבה בזכות הצוות של גט סרף, הצוות מקדם אותי בכל שיעור צעד אחד קדימה. יום של גולש מתחיל בלקום מאד מוקדם לבדוק מה מצב הגלים ואם יש גלים, אני יורד לגלוש. גולשים בין שעה וחצי לשלוש שעות לפחות בסשן ואז יוצאים לאכול משהו, רואים את הים מבחוץ וחושבים איפה הכי כדאי לגלוש. לפעמים חוזרים הביתה לנוח וחוזרים אחר הצהריים לסשן נוסף. למה דווקא גלישה? זה לא ספורט יום יומי מפני שלא כל יום יש גלים, אלא אם אתה במקומות בחו"ל שיש גלים כמעט כל הזמן. זאת האהבה שלי ואני לא מוותר עליה. תחביבים מעבר לגלישה? כדורגל וסקייטבורד".

לידור פלג (אינסטגרם)
עוד הוסיף פלג: "השאיפה היא להיות אלוף הארץ ולהתחרות באולימפיאדה. המשפחה שלי תומכת ואוהבת את הגלישה. אבא שלי גלש בצעירותו ואחים שלי גולשים. בן הדוד שלי דין אלמוג היה אלוף הארץ בגלישה והוא כעת המאמן שלי. זכיתי בתחרות גלישה ארצית, ההשפעה של הבוגרים משמשת לי דוגמא. הקהל? חברים, משפחה". דין אלמוג סיפר על פלג: "לידור התחיל לגלוש בגיל מאוד צעיר (7), כך שזה נתן לי אפשרות לייצר יסודות גלישה טובים אצל לידור. אלינו הוא מגיע לאימונים במסגרת בית הספר לגלישה גט סרף מספר פעמים בשבוע. אנחנו עובדים על כל נושא הכושר, תזונה, ניתוח צילומי וידאו וכמובן אימוני גלישה ייעודיים וסימולציות תחרותיות. לידור קולט מהר, בעזרת הידע שאני צברתי בתחום התחרותי עם השנים, אני יכול להעביר אותו ללידור בהתחשב ביכולות היחודיות שלו. ההתקדמות הטבעית שלו ניכרת לעין, אך בעזרת האימונים והעבודה הקשה במסגרת בית הספר לגלישה, אנו עושים צעדים גדולים יותר בהתקדמות שלו".

גט סרף הוא בית ספר מקצועי ללימוד והדרכת גלישה לכל הרמות שנוסד בשנת 2013 ומתנהל בחסות חברת בילהבונג ישראל. בית הספר מקיים חוגים, קייטנות, סדנאות קבוצתיות וימי כיף לחברות. בנוסף, קיימת הקבוצה התחרותית בה מתאמנים בני נוער מקומיים שברצונם להשתפר בגלישה ולעבוד במסגרת יחודיית שפותחה על ידי אני אלוף הארץ לשעבר ובין הגולשים הטובים בישראל כיום, דין אלמוג: "בנבחרת זו אנו עובדים קשה, המסגרת מחייבת ואין מקום לעצלנות, מכוונים למצויינות. כיום גולשי בית הספר מחזיקים בתארי אלופי הארץ במגוון קטגוריות והמטרה היא שגולשי הנבחרת ייצגו את ישראל יום אחד גם באולימפיאדה לגלישה".

נגישות