אנשי עמותת בית''ר י-ם נפגשו עם ראש העיר משה ליאון30 דקות לביברס נאתכו, פרטיזן הפסידה בגמר הגביעמכבי תל אביב עלתה ל-0:1 בסדרה מול בני הרצליהמקום שישי לאנסטסיה גורבנקו ובן שטרית בברצלונהסוף עידן: ג'ורדי ברתומאו הודח מתפקידו כמנכ''ל היורוליגנוי דריהן התעמתה עם קטי ספיצ'קוב והושעתה ל-60 יוםרשמית: אלעד חסין מונה למאמנה של עירוני נס ציונההמגן הסלובני קלמן שטורם חתם רשמית בהפועל חדרהחומסקי לאוהדים: ''המשימה - ארבעה ניצחונות לאליפות''גיא לוזון הוצג: ''הייתה הצעה מאירופה ושלוש מליגת העל''
פרינס תומס בדרבי התל אביבי (מכבי ת''א, האתר הרשמי)

הכישרון הצעיר והחדש של מכבי ת''א: הכירו את פרינס תומס

שלישי | | 15:15    מאת ויק דסה

הוא בן 18, התחיל את הקריירה בגיל צעיר בבני יהודה ולפני שלוש שנים הגיע למועדון הצהוב-כחול מקריית שלום. הוא חולם להגיע לבוגרים של מכבי ת''א ובינתיים, מספר על רגעי השיא והשפל ומהן השאיפות שלו לעתיד

פרינס תומס הוא קשר התקפי במשחק במרכז הקישור של קבוצת הנוער מכבי תל אביב "שחר". הקשר בין ה-18 התחיל את קריירת המשחק שלו בבני יהודה בגיל 7, לפני שעבר למכבי תל אביב לפני שלוש שנים. תומס מספר: "רגע השיא היה בנערים ג', למרות שכעת כל רגע הוא שיא בשבילי. רגע השפל בכדורגל היה בנערים ב', שם הרגשתי שאני בנסיגה". 

על תחילת הקריירה, מספר תומס: "בגיל 7 התחלתי בבני יהודה, אגודה מעולה גדלתי שם כילד. לפני שלוש שנים וחצי, כשחקן בבני יהודה, התמודדנו נגד מכבי תל אביב. בזמנו שיחקתי בתפקיד חלוץ ולאחר שכבשתי שער, החלה התעניינות ממכבי. הם פנו לאמא שלי ושאלו את דעתה. בתחילה חששתי כי בכל אופן מדובר במכבי תל אביב והרגשתי מוגן בבני יהודה, אך לבסוף קיבלנו החלטה מקצועית שאני אעשה את המעבר ולמרות הקושי להשתלב אני שמח שהיתה לי את התעוזה לעבור מועדון. כשאתה נער אתה לא ממש מבין את הקושי במעברים והשתלבות באגודה חדשה, אבל צלחתי זאת. בכלל, מעברים בין הקבוצות תמיד קשים כי אתה לא יודע מה לצפות לגבי מה יהיה בקבוצה השנייה, אם זה אותו דבר מבחינת מנטאליות, צוות, הרגשה. לכל שחקן יש חששות, גם ברמות הכי גבוהות".

פרינס תומס (אינסטגרם)
תומס הוסיף: "מחלקת הנוער במכבי תל אביב תמיד עובדים קשה, הצוות המקצועי שם הוא צוות שכיף לעבוד איתם. יש לנו תרבות אחרת בשל השילוב של צוות מעבר לים. הקשר עם המנהל הביצועי פטריק ואן לוון מאוד טוב יש לנו אוזן קשבת והכדורגל בארץ גם ככה תחרותי כך שכאשר יש לשחקן תמיכה מבית זה מחזק אותו. השאיפות שלי? להיות שחקן מצליח. שחקן שאני מעריץ זה פול פוגבה, קבוצה שאני אוהד? מנצ'סטר יונייטד. שחקן שהוא סמל? ערן זהבי. נבחרת מבחינתי זה חשוב. הייתי שם בגיל 16, אבל אין לי דרכון ישראלי אז לא יכולתי להמשיך בשל הטיסות. מקווה שאני אסיים עם הסאגה הזאת ואצליח להשתלב שוב. הקבוצה הבוגרת? חלום של כל שחקן כדורגל בישראל לשחק במכבי תל אביב. כיום זה מועדון בין המבוקשים. לשחק בקבוצה הבוגרת של מכבי זה החלום הראשון שלי". 

פרינס תומס (אינסטגרם)
על אור דסה: "‏לפני שלוש שנים הכרתי בחור מדהים, מצחיק. ‏הייתי מתחתיו עד שזיו אריה ‏העלה אותי לנוער ‏וחברתי אליו לאחר שהכרתי אותו יותר לעומק. הפכנו לחברים יותר טובים והבנתי כמה הוא אישיות מדהימה. אני מאוד אוהב אור. השחקן הזה לא מפסיק לעבוד קשה והוא הגיע לאן שהוא נמצא לא בכדי עכשיו ואני מאוד שמח בשבילו כי מגיע לו. כותרות בגיל שלי זה נחמד. קבלתי בעבר כותרות בכדי לזרז את עניין הדרכון, אבל שום דבר לא קרה מאז. אני אזרח ישראלי, אך ללא דרכון ישראלי. ההורים שלי מניגריה אך אני נולדתי כאן והם עברו לארץ לפני שנולדתי. כיום אני פחות מחפש להתעסק בזה. היום אני מתמקד בהצלחה של הקבוצה שלי בליגת העל. השמיים הם הגבול כאשר אתה שחקן מכבי תל אביב".

נגישות