נבחרת הקדטים של ישראל הפסידה ליוון ברבע הגמרבכר: ''עשינו חצי דרך אל החלום, המשחק בשבת תקוע''חלום האלופות בחיים: 2:3 למכבי חיפה על הכוכב האדוםלברון ג'יימס האריך את חוזהו בלייקרס בשנתיים נוספותסכנין סיימה שנייה בבית א', נקודה ראשונה להפועל חיפהרון פולונסקי סיים חמישי בגמר ב-200 מטר מעורב אישיענבר: נלמד ונתקן טעויות תוך מתן גיבוי מוחלט לשופטיםשלושה ימים לפתיחת העונה: בני סכנין עברה בבקרהרכש חדש למחזיקת הגביע: שאפי סוליימאנוב חתם בב''שאיביץ': ''אנחנו מצפים לצרף 2-3 שחקנים נוספים בקרוב''
טל פליקר וגילי כהן עם המדליות (איגוד הג'ודו)

טל פליקר: ''יום נפלא, אני גאה לייצג את מדינת ישראל''

חמישי | | 19:25    מאת מערכת ישראל ספורט

אחרי הזכייה במדליית הזהב בגרנד סלאם אבו דאבי, הג'ודוקא הישראלי נשמע נרגש: ''שמח שעשיתי זאת דווקא כאן''. גילי כהן: ''גאה בנבחרת ושמחה על המדליה''. השרה רגב: ''המדליות הן אצבע בעין של אבו דאבי''

טל פליקר סגר פתיחה חלומית של נבחרת ישראל בטורניר הגראנד סלאם באבו דאבי. הישראלי זכה היום (חמישי) במדליית הזהב, ולמרות שסממניו הישראלים לא היו גלויים לכל, הוא עמד על הפודיום ושר את ההמנון, שלא נוגן. בנוסף, גילי כהן רשמה הערב הישג נהדר והפכה לנציגה הראשונה של המשלחת שזוכה במדלייה בטורניר הגראנד סלאם של אבו דאבי. למרות ההפסד בחצי הגמר לואן סניק ההולנדית, הישראלית לא הורידה את הראש ורשמה ניצחון בקרב על הארד בו גילתה עליונות על פני ראמוס הפורטוגלית.

פליקר היה מאוד נרגש ואמר לאחר טקס הענקת המדליות: "היה לי יום נפלא. אני מאוד מתרגש. זכיתי פה במדליית זהב. אני שמח לייצג את המדינה שלי. עכשיו אני ראשון בדירוג העולמי. אני מאוד שמח. אני אוהב את מדינת ישראל. לא היה המנון על הפודיום אך שרתי אותו בלב".

טל פליקר עם אורן סמדג'ה וגיא פוגל (איגוד הג'ודו)
גילי כהן התייחסה לזכייה שלה ואמרה: "שמחה מאוד על המדליה, כיף לסיים יום תחרות בניצחון ועם מדליה. היה הרבה רעש סביב היציאה שלנו לתחרות אבל אני גאה בנבחרת, ביושב ראש האיגוד פונטי ובמאמן הנבחרת שני שלקחו את האחריות והוציאו אותנו לתחרות החשובה הזו. אני ספורטאית ומתעסקת בלהצליח על המזרון, אבל גאה לייצג את המדינה בכל העולם, ועוד יותר שמחה כשאני מצליחה".

מאמן נבחרת הנשים שני הרשקו היה נרגש ואמר: "אני שמח מאוד על המדליה של גילי, עברנו ימים לא פשוטים והמדליה של גילי היא סוג של פיצוי ומתנה לנבחרת הנשים, איגוד הג'ודו ומדינת ישראל. גאה מאוד בכל ספורטאיות הנבחרת שיודעות להתמקד בתפקיד שלהן על מזרן הג'ודו ומחוצה לו כמקצועניות ולייצג את מדינת ישראל בכבוד"/

גילי כהן עם המאמן שני הרשקו (איגוד הג'ודו)
מאמן נבחרת הגברים אורן סמדג'ה שיבח את פליקר. לדבריו: "אני מקווה שאולי עכשיו אחרי ההישג היום, דווקא במדינה ערבית, כשאני כל כך גאה לייצג את מדינת ישראל על הבמה הזו, תרים את הכפפה חברה ישראלית ותאמץ את טל כספורטאי אולימפי. אני גאה בספורטאים שלי". בהקשר זה יש לציין כי בניגוד לאורי ששון ושגיא מוקי לפליקר עדיין אין ספונסר.

יו"ר האיגוד משה פונטי סיכם: "אני שמח מאוד שיצאנו לתחרות הזו ושמח עוד יותר שלמרות ואולי גם בגלל כל מה שקרה לפני ההד של ההישגים שלנו הוא גדול יותר. תמיד אמרתי שהתשובות הכי טובות הן על המזרן".

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה: "ניצחונם של הישראלים הוא אצבע ישראלית בעין של אבו דאבי. ישראל ניצחה גם אם מנסים להפוך את הספורטאים שלנו לישראלים בחושך. ההמנון והדגל הישראלים נישאים עכשיו מעל כל במה אפשרית פרט לפודיום באבו דאבי, במת החושך וההדרה, המנוגדת לרוח הספורט האולימפית. מי שחשב שישראל תבוזה, קיבל אצבע כפולה ומכופלת בעין. יישר כוח לטל פליקר על הזכייה במדליית הזהב, לגילי כהן על הזכיה במדליית הארד ותעודת עניות לאיגוד הג'ודו העולמי".

נגישות