רכש חדש לאדומים: טידג'אן קייטה מצטרף להפועל ב''שרכש חדש בדרך: שאפי סוליימנוב על סף חתימה בב''שתג המחיר של סיטי על ברנרדו סילבה: 100 מיליון ליש''טלקראת החזרה הביתה: דור פרץ עבר בדיקות רפואיותשחייה: גורבנקו ופיצ'וגין עלו לחצי הגמר באליפות אירופהבית''ר י-ם שילמה משכורות, תארח את ב''ש במושבהנשאר כתום: עילאי טרוסט האריך חוזה בסקציה נס ציונהמוכנים? אליפות העולם לנוער מגיעה לוולודרום הלאומיטוכל: ''כשלוחצים ידיים מסתכלים אחד לשני בעיניים''אנצ'לוטי: ''קרוס או בנזמה היו אמורים לבעוט, לא אלאבה''
אושר גניש בפעולה (אינסטגרם)

הקשר הצעיר והמוכשר של בת ים: הכירו את אושר גניש

שלישי | | 15:15    מאת ויק דסה

הוא בן 14 וחצי, התחיל את הקריירה במכבי ת''א, עבר גם ביריבה העירונית האדומה ולבסוף נחת לפני שלוש שנים בעירוני בת ים, במדיה הוא משחק עד היום. מה ההשפעה של אביו, מאמן השוערים עמי גניש, על הקריירה שלו?

אושר גניש בן ה-14 וחצי משחק בתפקיד הקשר בקבוצת עירוני בת ים. הוא התחיל בגיל 4 במכבי תל אביב, קיבל כותרת בעיתון נחשב ולאחר מכן עבר לשחק שנתיים ביריבה העירונית הפועל תל אביב. כיום הוא בעונה השלישית שלו בעירוני בת ים, בקבוצת נערים ג'. הוא מעריץ מאוד את ניימאר, מטורף על המשחק ולקינוח הוא גם הבן של מאמן השוערים המוכר, עמי גניש.

"התחלתי לשחק בגיל 4 במועדון שאני אוהד, מכבי תל אביב, כיום אני בליגה השנייה מרכז", מספר אושר גניש. "רגע השיא שלי היה בגיל 4. כתבו עליי בעיתון, הייתי השחקן הצעיר ביותר בכל מחלקת הנוער במכבי תל אביב. הקשר עם המאמנים הוא קשר טוב. מבחינתי המאמן הוא אחד שאפשר לסמוך עליו ולספר לו הכל, כמו דמות אב בכל נושא, וללמוד מהניסיון שלו. מחלקת הנוער שלנו איכותית והצוות תומך ועוזר. זה מקדם אותנו כשחקנים. הצוות מטפח אותנו, האגודה דוגלת בשילוב מאמנים בכירים וטובים בכדי לקדם את המועדון. מבחינתי הכדורגל הוא האוויר לנשימה שאני נושם ונושף. בכל רגע אני חי, נושם ובועט כדורגל. אני מניח שגדלתי לתוך זה וזה קצת זורם בגנים"

אושר גניש בפעולה (אינסטגרם)
עוד הוסיף הקשר הצעיר: "שאיפות? כרגע אני עדיין צעיר, כך שאני לא מתעסק בגיל בוגרים, אבל אני יודע שאני רוצה להצליח ולהתברג ברמות הכי גבוהות. אני מעריץ מאז ומתמיד את ניימאר. אהבתי אותו שהוא עוד שיחק בסאנטוס הברזילאית, כאשר ניימאר החל את הקריירה שלו בברצלונה הוא כמעט לא היה מקבל דקות משחק ורוב המשחקים הוא ישב על ספסל, אבל הוא לא התייאש והיה חלק משלישיית ה-MSN, עד שעבר לפ.ס.ז'. הוא מודל לחיקוי של מקצוענות, סבלנות והתמדה. הקבוצה שלי הייתה ונשארה ברצלונה. לדעתי הם מובילים בידע וביכולת שלהם על המגרש והם דרגה מעל כולם". 

על המשפחה שלו: "אבא שלי, עמי גניש, נמצא איתי בכל משחק. הוא תמיד יודע לכוון ולייעץ לי באופן אובייקטיבי ומקצועי. יש לי תמיכה משפחתית רחבה כולל דודים שהם אוהדי כדורגל ואוהדי מכבי תל אביב. הם די פעילים במשחקים שלי למרות שאני בת ים והם אוהדי תל אביב, סוג של אוהדים צמודים. המעברים בין הקבוצות? הם לא היו קלים. כשאתה מגיע להיבחן, אתה נותן את כל כולך ולא תמיד המאמנים מבחינים בכך וזה מתסכל, אבל אני למדתי לטפס גבוה. אני מתחיל בכל פעם מההתחלה. התחלתי במכבי, עברתי לנסות בהפועל ולבסוף מצאתי בית חם בעירוני בת ים. כאן אני מקבל את כל הכלים להתפתח ולהפוךלשחקן מקצועי ממוקד וסבלני כי אני מאמין שיגיע הרגע שאני אשחק ברמות הגבוהות".

אושר ועמי גניש (אינסטגרם)
גניש הוסיף: "טורניר משמעותי? השנה לקחתי חלק מטורניר לזכרו של תומר חזן ז"ל. אחיו אוהד לומד איתי באותה הכיתה ואני מכיר אותו שנים רבות. משפחת חזן בשביליהיא מודל לחיקוי. אני מחובר אליהם אני מאוד אוהב אותם כבוד לקחת חלק מטורניר שכזה. שחקן שהוא סמל? ערן זהבי. הוא הגיע הכי רחוק. לא ידוע לי על שחקן ישראלי שהגיע לרמות שכאלו. הוא מחזיק בשיא כיבושים בעונה אחת בליגה הבכירה בישראל. לכבוש 35 גולים בעונה זאת מומחיות. אני מאמין שמכבי בלעדיו לא יכולה לשחזר את ההצלחה שלה ולכן אני מקווה שהוא עוד יחזור לארץ. כאוהד הקבוצה אני מעדיף אותו במדים הצהובים כחולים".

הקשר סיכם: "הקהל? אין לעירוני בת ים ממש קהל. רוב הקהל הם בעצם המשפחות שלנו, אבל זה גם לא משנה כמה ישבו מעבר לגדר וביציע, אני קשוב רק לקול של אבא שלי, שהוא מאמן השוערים בבית"ר ירושלים". לא מלחיץ שיש לך בבית אבא שהוא בכיר בכדורגל הישראלי? "אני מאוד מחובר ואוהב את אבא שלי. מבחינתי לגדול עם מאמן שוערים בכיר זה יתרון. בורכתי".

נגישות