מכבי תל אביב מכרה את כל המנויים לעונת 2022/23אליניב ברדה: ''שום דבר לא גמור, עשינו רק חצי עבודה''דיווח באנגליה: מנור סולומון צפוי להיעדר כשישה שבועותעיריית חיפה הכריזה: רחוב על שמו של ישעיהו שווגר ז''לאברמוב לאוהדים: ''יחד נחזיר את בית''ר לקדמת הבמה''בספטמבר: מכבי תל אביב במשחק הכנה מול אולימפיאקוסדויד קופרמן קיבל תעודת זהות ישראלית ולא ייחשב כזררשמית: נחתם ההסכם בין ברק אברמוב לבית''ר ירושליםבשל מחלה: דני אבדיה לא יטוס עם הנבחרת לגיאורגיהרכש ראשון למחזיקת הגביע: רוברט קרטר חתם בהרצליה
יובל אוחנה בפעולה (אינסטגרם)

הבלם המוכשר של הכח עמידר ר''ג: הכירו את יובל אוחנה

שלישי | | 15:30    מאת ויק דסה

הוא התחיל את הקריירה כבר בגיל צעיר מאוד ביריבה העירונית הפועל ר''ג, אך בגיל 13 הגיע לקבוצה שממשיכה את דרכה של הכח וינה ההיסטורית. בגיל 17, יובל אוחנה מקווה לפרוץ בגדול ולהגיע לרמות הכי גבוהות

יובל אוחנה בן ה-17 הוא בלמה של קבוצת הכח עמידר רמת גן. על תחילת הקריירה שלו, מספר אוחנה: "התחלתי לשחק כדורגל בגיל 4 בקבוצת הפועל רמת גן. כרגע אני בליגה הלאומית לנוער, מחוז דרום". אוחנה הוסיף: "רגע השיא שלי? גול ניצחון בטורניר בברצלונה. רגע השפל בכדורגל? ירידת ליגה עם הכח עמידר רמת גן". על הקשר עם המאמן ועוזר המאמן: "תמיד אני נמצא בקשר טוב עם המאמנים שלי, מכבד אותם כמו שאני רוצה שיכבדו אותי. הם תמיד עוזרים לי בקשיים שלי והרצון שלהם גבוה להצלחה שלי".

יובל אוחנה (אינסטגרם)
על התנהלות מחלקת הנוער והצוות המקצועי: "יש צוות מקצועי שתמיד שואף גבוה להיות בפסגת הטבלה ולהצלחת השחקנים. המאמנים שלי הם עוזי שמש וערן דורון, צוות שמבין כדורגל ורוצה להגיע איתנו הכי רחוק שאפשר. אני מאמין שאיתם אנחנו נצליח ונגיע להישגים. הקבוצה הבוגרת שלנו בליגה א'. הייתה תקופה שהכח רמת גן היו שם דבר בכדורגל הישראלי". מה אתה יודע על העבר שלהם ואיך לדעתך אפשר לחזור לקדמת הבמה? "הכח זאת קבוצה שהוקמה ב-1909 על ידי ציונים אוסטרים ובילתה את מירב שנותיה בשתי הליגות העליונות בטבלת הליגות בכדורגל הישראלי, הכח זכתה בשתי אליפויות, פעמיים בגביע המדינה ושלוש פעמים בגביע הטוטו בליגה הלאומית. בשנת 1959 התאחדה הכח תל אביב עם מכבי רמת גן וביחד יצרו השתיים את הכח מכבי רמת גן. בשנת 2005 אוחד המועדון שנית עם קבוצה רמת גנית אחרת, מכבי רמת עמידר".

אוחנה הוסיף: "לדעתי הכח חייבים לעבוד קשה באימונים כדי להשיג תוצאות ולחזור לקדמת הבמה. הם צריכים יותר להשקיע במחלקות הנוערף גם כדי שיהיו שחקנים צעירים שיצליחו להשתלב בקבוצה הבוגרת ולחזק אותם. הם צריכים כל משחק לתת הכל ולא לוותר אף פעם, להביא צוות חזק שיקדם אותם ויחזק אותם עוד ועוד, ורק להאמין שהם יכולים ולא להוריד את הראש אף פעם". מה הוא עושה כשהוא לא בכדורגל? "התחביבים שלי הם להסתובב עם חברים, לשחק בסוני, לשחק פוצ'יוולי עם חברים, אבל למרות הכל הראש עדיין נמצא בכדורגל. השאיפות שלי הם להגיע רחוק ולהיות שחקן בוגרים בליגת העל ואפילו באירופה, ולהיות בנבחרת ישראל. שחקן שאתה אוהב? וינסנט קומפני. תמיד נותן הכל בשביל הקבוצה ורואים גם את השינוי של הקבוצה שהוא פצוע ושהוא משחק ממש שינוי גדול, הוא חלק משמעותי בהגנה של סיטי. אני אוהד הפועל תל אביב".

יובל אוחנה בפעולה (אינסטגרם)
על המשפחה במגרשים: "הם תמיד באים לתמוך בי ולהיות מאחוריי, כי חשוב להם שאני אצליח תמיד. המעברים בין הקבוצות? בגיל 4 התחלתי לשחק בהפועל רמת גן ולאחר כך עליתי לליגה והמשכתי לשחק בהפועל רמת גן עד גיל 13, אז עברתי להכח עמידר רמת גן. טורניר משמעותי שהשתתפתי בו? טורניר בברצלונה שבו נכחו מלא קבוצות מהעולם, אם זה ברצלונה, ריאל מדריד, מנצ'סטר סיטי, אינטר ועוד מלא קבוצות. זו הייתה חוויה גדולה לראות את הקבוצות הטובות בעולם לנערים ונוער משחקים, ובכלל חוויה לקחת חלק בטורניר כזה גדול שכולל קבוצות מכל העולם. הנבחרת מבחינתי? גאווה, חולם לשחק בנבחרת ולייצג מדינה שלמה. הקבוצה הבוגרת? הקבוצה הבוגרת שלנו תמיד שואפת לעלות ליגה ולהצליח עוד ועוד. איך זה לקבל כותרות בגיל כזה צעיר? זה נותן לי מוטיבציה רק לעלות ולהצליח יותר וזה מחמיא מאוד".

נגישות