השלימה טרבל: הפועל אשדוד אלופה עם 1:3 על רמה''שפפ עישן סיגר, דה בראונה השתכר: סיטי חגגה אליפותהפועל י-ם השפילה את גלבוע/גליל ועלתה לחצי הגמרברק בכר: ''אין סיכוי שב''ש יותר רעבים, רוצים היסטוריה''ווילבקין: ''אוהדי הפועל לא אוהבים את ישראל, בואו לבכות''דאגה במכבי חיפה: ג'וש כהן עדיין בספק רב לגמר הגביעאמבאפה: ''סמכויות? אני רק שחקן. דברים השתנו השנה''רשמית: אדין טרזיץ' יאמן את בורוסיה דורטמונד עד 2025סוכם: סקציה נס ציונה תארח העונה באצטדיון בראשל''צחיים סילבס: ''פגשתי מועדון חזק, עזבו את העונה הבאה''
יככב בבריכה? יעקב טומרקין (איגוד השחייה)

''המטרה של כל שחיין היא לעשות קפיצת מדרגה''

רביעי | | 10:43    מאת מערכת ישראל ספורט

דיוויד מארש, היועץ המקצועי של איגוד השחייה, דיבר על הציפיות שלו רגע לפני שהשחיינים הישראלים קופצים לבריכה באליפות העולם בבודפשט. המשלחת הישראלית לאליפות כוללת 15 שחיינים

רגע לפני שהשחיינים הישראלים יקפצו לבריכה בבודפשט, במסגרת אליפות העולם בשחייה, התפנה היום (רביעי) היועץ המקצועי של איגוד השחייה בישראל, דייויד מארש, כדי לדבר על ציפיותיו לקראת האליפות.

מארש, שכמאמן הוביל מספר שחייניות למדליות אולימפיות, מלווה את איגוד השחייה בחודשים האחרונים, כאשר חלק ניכר משחייני הנבחרת, גם התאמן בארה״ב ביחד עם השחיינים האמריקאים הבכירים בעולם. שחייני הנבחרת המובילים אשר יתחרו באליפות ינסו להעפיל למשחי חצאי הגמר והגמר, ולקבוע שיאים ישראלים חדשיים. יחד איתם, שחייני הנבחרת הצעירים יותר, ינסו להתברג גבוה ככל האפשר, לשפר את תוצאותיהם ולחוות התנסות ראשונית בזירה הבינלאומית ברמה הגבוהה ביותר.

קרן זיבנר (איגוד השחייה)
דיוויד מארש אמר: "שבוע האימונים האחרון מתנהל בצורה מצוינת. הבריכה והמלון בהם אנו מתארחים מספקים לנו תנאים אופטימליים להכנות אחרונות לקראת התחרות. האווירה וההתרגשות צוברות תאוצה. שחייני הנבחרת מרגישים טוב במים, נראים טוב באימוני ההכנה האחרונים ובכל יום אנחנו מתחדדים יותר ויותר לקראת התחרות. בנבחרת ישנם שחיינים ותיקים לצד שחיינים צעירים יותר, להם זו תהיה הפעם הראשונה בתחרות בסדר גודל כזה והאווירה בנבחרת נפלאה, מפרגנת ותומכת. חנן שטרלינג ראש המשלחת מטפל בצורה מסורה ביותר בכל עניין הנוגע לנבחרת ועוזר לשחיינים, ולנו (לצוות) לשמור על פוקוס מלא באימונים ובהכנות האחרונות".

מארש הוסיף ואמר: "המטרה העיקרית באליפות זו היא כמובן שכל שחיין יתעלה ימצה את יכולתו בכל קפיצה למים – שיפור שיאים אישיים, קפיצת מדרגה מבחינת רמה וכמובן העפלה לחצי גמר ואף גמר. השחיינים המובילים בנבחרת; יעקב טומרקין, איתי גורביץ' ואנדי מורז משמשים לדוגמא טובה עבור השחיינים הצעירים יותר, הם מפוקסים, שוחים מהר באימונים, דואגים לעבוד על הכנה מנטלית והתאוששות מלאה לקראת התחרות. ביקרנו בבריכת התחרות, מתקן מדהים בו יש מקום ל-20,000 צופים, שם אנחנו ננסה לקבוע הישגים היסטוריים בעוד כשבוע".

גיא ברנע (הוועד האולימפי בישראל)
חברי הנבחרת והמשחים בהם עתידים להתחרות:

קרן זיבנר – 100 פרפר, 50 פרפר, שליחים 100X4 מעורב וחופשי
אנדי מורז – 100 חופשי, 200 חופשי, שליחים 100X4 מעורב וחופשי
עמית עברי – 100 חזה, 50 חזה, שליחים 100X4 מעורב וחופשי
זוהר שיקלר – 50 חופשי, שליחים 100X4 מעורב וחופשי
יעקב טומרקין – 100 גב, 200 גב, 200 מ.א
גיא ברנע – 50 גב
לירן קונובלוב – 100 חופשי
יהונתן קופלב – 50 גב
איתי גורביץ׳ – 200 פרפר, 400 מ.א
מירון חירותי – 50 חופשי
מארק חינאווי - 400 חופשי, 800 חופשי
מרקוס שלזינגר – 100 פרפר, 50 פרפר
דניס לוקטב – שליחים 200X4, 100X4 חופשי
תומר פרנקל – 200 חופשי
דניאל נמיר – שליחים 200X4, 100X4 חופשי

נגישות