אליניב ברדה: ''שום דבר לא גמור, עשינו רק חצי עבודה''דיווח באנגליה: מנור סולומון צפוי להיעדר כשישה שבועותעיריית חיפה הכריזה: רחוב על שמו של ישעיהו שווגר ז''לאברמוב לאוהדים: ''יחד נחזיר את בית''ר לקדמת הבמה''בספטמבר: מכבי תל אביב במשחק הכנה מול אולימפיאקוסדויד קופרמן קיבל תעודת זהות ישראלית ולא ייחשב כזררשמית: נחתם ההסכם בין ברק אברמוב לבית''ר ירושליםבשל מחלה: דני אבדיה לא יטוס עם הנבחרת לגיאורגיהרכש ראשון למחזיקת הגביע: רוברט קרטר חתם בהרצליהמכה קשה לבני סכנין: מוחמד אבו יונס עוזב את הקבוצה
גל כהן (אינסטגרם)

הקפטן הצעיר והמוכשר מהשרון: הכירו את גל כהן

שלישי | | 15:15    מאת ויק דסה

הוא בן 18 ומשחק בעמדת קשר אמצע ומגן ימני בקבוצת הנוער של הפועל הרצליה. כהן גדל בבני יהודה וכבר הספיק להפסיד בגמר גביע המדינה, בפנדלים, למכבי ת''א. מה הוא מתכנן לקראת העתיד ומהן השאיפות הכי גדולות שלו?

גל כהן בן ה-18 הוא קפטן קבוצת הנוער של הפועל הרצליה נוער. כהן, המשחק בעמדות קשר אמצע ומגן ימני, התחיל לשחק בגיל 8 בבני יהודה וכיום הוא משחק בליגה הארצית לנוער, מחוז דרום. רגע השיא שלו? "גמר גביע המדינה עם הפועל תל אביב בגיל נערים. הפסדנו בפנדלים למכבי, אני הבקעתי את הראשון. בנוסף, השגנו ניצחונות בדרבים על מכבי וניצחון על הפועל בוולפסון לפני שנתיים. רגע השפל? בשנה הראשונה בנוער עשיתי בחירת קבוצה לא טובה, בחרתי קבוצה קטנה (נס ציונה בליגת העל) כדי לשחק, בפועל לא נתנו הזדמנויות לשחקנים". על הצוות המקצועי: "מעיין נגב הוא מאמן הקבוצה. יש בינינו קשר מעולה, מדברים פתוח. אני מקבל ממנו עצות ומנסה לעזור לשחקנים על הדשא עם הניסיון שלי. אני מרגיש שהוא סומך עליי וזה נותן לי בטחון". 

על התנהלות מחלקת הנוער: "זו מחלקה מצוינת, מקבלים תנאים כמו בליגת העל. יש מאמן מנטלי, מאמן כושר, חדר כושר, מגרש סינטטי חדש ומאמן שהוא גם המנהל המקצועי. מאמן הבוגרים בא לראות משחקים ומי שטוב מוזמן לבוגרים. אני השנה התאמנתי כבר עם הבוגרים והוזמנתי לכמה משחקים. הצוות המקצועי ברמה מאוד גבוהה, מנסים לקדם את הקבוצה וגם שחקנים באופן אישי, כדי להכין אותנו לבוגרים". תחביבים? "להיות עם החברה שלי, לבלות עם המשפחה, לשחק פיפ"א. אני מעריץ את סטיבן ג'רארד כי הוא שיחק בתפקיד שלי .הוא אף פעם לא עזב את ליברפול, גם לא בשביל שכר גבוה יותר, והנחישות שלו והמשחק שלו היוו לי השראה. הקבוצה שלי? הפועל תל אביב".

גל כהן בפעולה (אינסטגרם)
מה לגבי המשפחה? "אמא שלי, אחי ואחותי מלווים אותי מגיל צעיר במגרשים. דוד שלי מלווה אותי מהיום הראשון, תומך ומייעץ. ויש לי עוד משפחה - בהפועל הרצליה מצאתי בית חם, מקום שאפשר להתקדם לבוגרים. עשיתי מעבר לא טוב בגיל נוער, בני יהודה לא נתנו לי לעבור באמצע השנה, ובחרתי בקבוצה קטנה כדי לשחק (נס ציונה), אבל הם נלחמו נגד הירידה ולא נתנו לשחקנים של שנה ראשונה לשחק. בגיל 13 הייתי בטורניר בספרד עם בני יהודה, שיחקנו נגד קבוצות מצויינות והתמודדנו שווה בשווה איתן. הנבחרת היא חלום שלי ושאיפה לעתיד, שחקן שמהווה דוגמא הוא תומר חמד, שבמכבי חיפה לא האמינו בו והלך לשחק בקבוצות קטנות והתקדם לאט לאט עדלרמות הגבוהות ביותר".

ומה עם הקבוצה הבוגרת? "הבוגרים שלנו מנסים לעלות ליגה. יש תנאים מעולים, הם מעודדים עלייה של שחקני נוער לבוגרים ונונתנים את כל התנאים כדי להתקדם. העובדה שיש הזדמנות לעלות לקבוצה הבוגרת משכה אותי לליגה נמוכה יותר ממה שהייתי רגיל. זה מדרבן אותנו להציג יכולת גבוהה ולהשתלב בבוגרים. לשחקני נוער אין הרבה אפשרויות בליגת העל וצריך להתחיל מלמטה ולהתקדם תוך כדי משחק. הקהל? זה בעיקר בני משפחה, אני חולם בעתיד לשחק מול הקהל של הפועל תל אביב. איך זה לקבל כותרת בגיל כזה? זו מחמאה גדולה, אבל צריך לעבוד קשה כל הזמן ולהתקדם תוך כדי הצבת מטרות ויעדים. המטרה היא להיות שחקן בוגרים מצליח".

נגישות