אלוף אולימפי: אנדרה דה גראס סיים ראשון ב-200 מטרהרוכבת אשלי בונד סיימה במקום ה-11 בגמר הקפיצותהפועל פ''ת הודיעה: ''נשחק העונה בליגה הלאומית''קריית שמונה: אחד הטילים נפל בסמוך למרכז הטניסעסקת גריליש לסיטי ''נסגרה'', ואן חאל חוזר לנבחרת470: נויה ברעם ושחר טיבי סיימו במקום השמיני הכללימכבי תל אביב המריאה ללא יונתן כהן, גררו וטננבאוםדוד ליטבינוב סיים את דרכו בתחרות הנפת המשקולותשיא עולם גם בנשים: מקלאפלין ניצחה ב-400 מ' משוכות חוזה עתק לקרי בגולדן סטייט, כרמלו אנתוני בלייקרס
מאט ראיין במשחקים הפראלימפיים ב-2008 (אימג'בנק, Gettyimages)

שיאן העולם והמדליסט הפראלימפי מאט לוי ישתתף במכביה

חמישי | | 10:02    מאת מערכת ישראל ספורט

האוסטרלי, שיאן עולם פראלימפי במקצה ל-200 מטר חופשי, שחיין עטור מדליות מ-4 משחקים פראלימפיים ואליפויות עולם, יגיע לישראל לקראת האירוע שיתקיים בחודש הבא. יו''ר המכביה: ''הוא ספורטאי עטור הישגים ברמה הבינלאומית הבכירה''

השחיין האוסטרלי, מאט לוי, שיאן עולם פראלימפי במקצה ל-200 מטר חופשי, ומי שהשתתף ב-4 משחקים פראלימפים, וזכה בשלל מדליות גם באליפויות עולם, ישתתף במכביה ה-20 שתתקיים בחודש הבא. לוי, שסובל משיתוק מוחין, סיפר בריאיון שנערך איתו לאחרונה: "זה כבוד להגיע למשחקי המכביה ולייצג את אוסטרליה. יהיה מרגש ומדהים עבורי, בוודאי ללמוד על התרבות הישראלית והיהודית. ברגע שאהיה שם בישראל, עם המשלחת כולה (המשלחת האוסטרלית תמנה כ-570 ספורטאים ואנשי צוות), כולל בני המשפחה, אני בטוח שזה יעשה את החוויה הזאת לבלתי נשכחת ומועילה גם מבחינת ההצלחה".

לוי (30) החל להתחרות עבור נבחרת אוסטרליה ב-2003, ובאותה שנה שבר שיא עולמי ב-200 מטר חופשי. הוא התחרה באליפות העולם של ה-IPC ב-2006 וזכה ב-4 מדליות כסף וב-4 מדליות ארד. ב-2008, במשחקים האולימפיים בבייג'ין, שהיו השניים שלו אחרי אתונה, הוא זכה בזהב ב-4X100 מ'. זהב היה לו באותו המקצה גם באליפות העולם ב-2010, יחד עם שתי מדליות מכסף ושתי מדליות ארד. בלונדון 2012 הוא זכה כבר ב-5 מדליות, זהב בשליחים 100X4 מ' חופשי, מדליית כסף ב-100 סגנון חופשי, ו-3 מדליות ארד. שנה אחרי, באליפות העולם במונטריאול, הוא זכה בשתי מדליות זהב. ב-2015, באליפות העולם, הוא "הסתפק" בכסף ובארד, ובריו 2016 הוא זכה במדליית ארד ב-200 מ' וסיים בשני מקצים נוספים במקום הרביעי.

יו"ר המכביה ה-20, עו"ד אמיר פלד, התייחס לבואו של מי שזכה למדליית כבוד על השירות לספורט באוסטרליה ב-2014, ונבחר שנה לאחר מכן לאתלט השנה בעל נכות: "אנחנו מברכים על הגעתו של מאט למשחקי המכביה. הוא ספורטאי עטור הישגים ברמה הבינלאומית הבכירה". תחרויות השחייה ייערכו בבריכה שבמכון וינגייט החל מה-9 ביולי. התחרויות הראשונות במסגרת המכביה ה-20 יחלו כבר ב-4 ביולי, כאשר יומיים לאחר מכן, ב-6 ביולי, ייערך טקס הפתיחה באיצטדיון טדי בירושלים. במכביה ישתתפו קרוב ל-10 אלף ספורטאים, מ-80 מדינות ב-43 ענפי ספורט שונים.

נגישות