שילם את המחיר: פטריק ואן לוון פוטר ממכבי תל אביבברק בכר: ''החצי השני שלנו היה פשוט מביש, שכונה''ניצחון ראשון העונה להפועל ת''א, בני הרצליה מושלמתמכבי חיפה ניצחה 0:2 את נתניה, שער ובישול לאציליאוהדים רבים חיכו לשחקנים, ואן לוון: ''אני האיש מתאים''רק נקודה מהקו האדום: מכבי ת''א נכנעה 2:0 לאשדודדיווח באנגליה: סולשיאר יפוטר מיונייטד ביממה הקרובהיאניס: ''צריכים להיות מרוכזים כדי לא לאפשר הפתעה''עיריית תל אביב תשפץ את האצטדיון שכונת התקווהרק לא לתת לליגה לברוח: מכבי ת''א נגד מ.ס אשדוד
מתן אילוז בפעולה (אינסטגרם)

הטניסאי הצעיר שמכוון הכי גבוה: הכירו את מתן אילוז

שישי | | 15:15    מאת ויק דסה

הוא בן 14 ומתאמן במגרשי הטניס בהדר יוסף. החלום הכי גדול שלו הוא להגיע לטופ 20 בעולם ובינתיים, הוא מתרגש מההכרה לה הוא זוכה ומקווה להתאושש במהרה מהפציעות שחווה בתקופה האחרונה

מתן אילוז בן ה-14 מתאמן במגרשי הטניס הדר יוסף שבתל אביב. רגע השיא שלו בקריירה הוא עכשיו: "עושים עליי כתבה. לדעת שהעבודה הקשה שלי משתלמת זה גורם לי לבכות מאושר. זה הדבר שהכי משמח אותי בעולם".

מתי התחלת לשחק והיכן? "התחלתי לשחק כשכמעט הייתי בן 11 (זה נחשב מאוחר) בבית ספר כצנלסון שבגבעתיים. בטניס יש ליגה שאורכה חודשיים. לא שיחקתי עם הקבוצה שלי מהדר יוסף כי הם לא השתתפו בזה אז ציפי אובזילר הציעה לי לייצג את גבעתיים בליגה. הסכמתי לזה אבל אחרי כמה משחקים, פרשתי מהליגה בגלל שזה היה הורס לי את היום היחידי הפנוי שלי. אחרי שאני משקיע מלא כל השבוע מגיע לי יום מנוחה. בספורט שכזה אתה חייב לקחת החלטות לטובת הגוף שלך אחרת אתה נשחק".

תארים בהם זכה אילוז (אינסטגרם)
רגע השפל? "רגע השפל הכי גדול שהיה לי, זה היה יום לפני תחרות. שברתי את יד שמאל שלי, שלמזלי זה לא היד שאני מכה בה. נעדרתי לכמה שבועות והייתי צריך לצמצם את הפערים ולהיכנס לכושר. אחרי כחודשיים הרגשתי שאני יכול לחזור להתחרות אז התאמנתי חזק יותר מהרגיל - ונפצעתי שוב, כתוצאה ממאמץ יתר נתפסו לי מלא שרירים בגב, זה כאבים שאתה לא יכול לשבת נורמלי, ללכת נורמלי או לקפוץ נורמלי. אפילו ללכת אתה לא מצליח מבלי שיכאב. זה קרה לי כבר בעבר, לקח לי שבועיים להחלים. אם זה לא הספיק, אחרי חודש שהייתה עוד תחרות החלטתי שאני הפעם אהיה חכם ואני אתאמן רגיל כמו שצריך ושוב נתפסו השרירים בגב. הפעם באמת לא ידעתי למה, הרגשתי שהיקום עושה לי דווקא. פה הייתה נקודת השפל הגדולה ביותר, אבל אני נלחם כי אני יודע בתוך תוכי שאני אעמוד בכל אתגר".

על הקשר עם המאמנים: "הצוות שלי אמיר חדד, לב טפילסקי, אורן בר נור (מאמן כושר) וחן שרייבר (תזונאי ספורט). כמו הטניסאים המקצועניים אני מוקף במספר של מאמנים, יש את המאמן לטניס, עוזר המאמן, מאמן הכושר והמאמן המנטלי. אין רע בהם, כל המאמנים הם מהדרגה הראשונה בארץ. למה דווקא הספורט הזה? אחרי שפרשתי מכדורגל רציתי להתעסק בספורט אישי, אני רוצה לסמוך רק על עצמי ולדעת שהכול בידיים שלי". תחביבים? "הכדורגל נשאר אצלי בלב ואני מאוד אוהב לשחק כדורגל. בנוסף אני אוהב לעצב דברים ובכללי, אומנות". שאיפות? אני רוצה להגיע ל-20 הראשונים בעולם. כמובן שצריך גם הרבה מזל בנוסף לעבודה הקשה. אם אני אגיע למקום כזה, אז אני כנראה אייצג את ישראל כשחקן נבחרת שזה גם חלק מהשאיפות שלי".

שיהיה בהצלחה. מתן אילוז (אינסטגרם)
שחקן שאתה אוהב: "רפאל נדאל, אני אוהב את סגנון המשחק שלו. גם הוא כמוני שיחק כדורגל ובסוף בחר בטניס, בנוסף גם לו ולי היו פציעות שהשפיעו עלינו. המשפחה? "אבא שלי הוא הכי עוזר. הוא מעודד ומתערב". טורניר משמעותי שהשתתפת בו? "התחרות שלאחר השלוש פציעות האלה, תחרות מקדמת שחקן ברמות. כל תחרות זה עוד ניסיון. יום אחד אחרי אני רואה שקפצתי מדרגה משמעותית ברמה שלי. אחרי כל תחרות אני רואה עלייה ברמה, אבל בתחרות הזאת זאת הייתה קפיצה יוצאת דופן". הנבחרת מבחינתך? "בכללי אני חושב שהספורט בישראל לא כזה טוב רק בגלל המדינה שהיא לא משקיעה מספיק תקציבים על הספורט. הקהל? "הקהל זה דבר מלחיץ ביותר, אבל עם ההתבגרות שלי למדתי להסתדר עם זה כי למדתי לא להתייחס למה שקורה מסביב, אלא להתרכז במשחק. לקבל כותרות בגיל כזה צעיר? זה נותן לי דרייב בצורה מטורפת".

נגישות