ווילבקין: ''אוהדי הפועל לא אוהבים את ישראל, בואו לבכות''דאגה במכבי חיפה: ג'וש כהן עדיין בספק רב לגמר הגביעאמבאפה: ''סמכויות? אני רק שחקן. דברים השתנו השנה''רשמית: אדין טרזיץ' יאמן את בורוסיה דורטמונד עד 2025סוכם: סקציה נס ציונה תארח העונה באצטדיון בראשל''צחיים סילבס: ''פגשתי מועדון חזק, עזבו את העונה הבאה''הפועל תל אביב תעמוד לדין בגין זריקת החפצים בדרבינוייר האריך חוזה בבאיירן מינכן, קראבליו חתם בליברפולאבדיה ומדר בסגל של נבחרת ישראל לפולין ואסטוניהאוהדי בית''ר ירשולים יפגינו מול ביתו של אורן חסון
לין רחמים (אינסטגרם)

כוכבת צעירה על המגרש וגם בין הגלים: הכירו את לין רחמים

שלישי | | 15:15    מאת ויק דסה

היא אמנם נראית כאילו יצאה ממגזין אופנה משובח, אך רחמים בת ה-16 וחצי מככבת כחלוצה במדי קבוצת הנערות של הפועל פ''ת וגם גולשת גלים מקצועית. מה היא חושבת על כדורגל הנשים וגם על נבחרת ישראל?

לין רחמים בת ה-16 וחצי נראית כאילו צאה ממגזין אופנה, אך למרות יופיה העוצר נשימה לא תראו אותה על עקבים.היא מככבת במגרשים וגולשת מקצועית, החלוצה של קבוצת הנערות של הפועל פתח תקווה. אני לא רק כותבת עליה, זכיתי גם להדריך אותה כמאמנת כדורגל במכבי חולון. רחמים סיפרה על חיידק הכדורגל: "כיום אני משחקת בקבוצת הפועל עירוני פתח תקווה נערות, התחלתי לשחק בגיל מאוד צעיר עם הבנים בכיתה וכשהתבגרתי קצת יותר, הבנתי שזה בין התחביבים העיקרים שלי חוץ מגלישה. קיבלתי זימון לשחק בליגה בגיל 14 במכבי חולון. בדרך כלל כשאני משחקת כדורגל אני משחקת בשביל עצמי כי אני אוהבת את המשחק, אבל כשאני בקבוצה שלי, אני משחקת בשביל כולן ובשל כך ועם המחשבה הזאת אני מנסה להוכיח שאני הכי טובה במה שאני עושה כדי שאוכל להשתלב, במקום להרגיש סגורה בתוך עצמי. אני קבוצתית".

לין רחמים (אינסטגרם)
רחמים מוסיפה: "מבחינתי בכל משחק שהכדור אצלי, אני לא רואה מסביב, אני ממוקדת להבקיע את השער אני נאטמת וגם כאשר אני שומעת ברקע שמבקשות ממני למסור או להאט וכדומה שום דבר לא מעניין אותי מלבד כדור בשער . אני ילדה נורא עקשנית ולפעמים זה טוב ולפעמים זה רק יוצר מאבק אבל מבחינתי האופיהזה לטובתי. המאמן שלנו, דניאל, הוא הכי טוב שהכרתי וענת מנהלת הקבוצה עוזרת שלו. המאמן שלי מבחינתי הוא האבא של כולנו. הוא כועס כשצריך, מחייך כשצריך, נותן כשצריך, דואג כשצריך והכי חשוב אוהב תמיד. הצוות שלנו לא צוות של 'אני פה בשביל הכסף, תן לי לסיים את העבודה וללכת'. זהו צוות שבאמת נותן מעצמו ולא אכפת להם הכסף. אכפת להם לעזור ולתמוך ואם חסר מלאי, תמיד ימלאו את החסר. מלבד הכדורגל, יש לי לא מעט תחביבים, רובם הם משחקים עם כדור, שיחקתי שנתיים כדורעף ושנה כדורסל. מגיל 8 אני גולשת והשתתפתי בלא מעט תחרויות בכל רחבי החופים בארץ".

עם חברותיה לקבוצה (אינסטגרם)
עוד היא מספרת: "אני לא מושלמת, אף אחד לא מושלם. עשיתי הרבה טעויות אבל למדתי מהן. בגלל הטעויות שלי אני גיליתי שאני מסוגלת לקום ולא לוותר, להילחם גם עלמה שיש ולא רק על מה שאין. מאז שאני זוכרת את עצמי היו שואלים אותי 'מה תרצי לעשות כשתהיי גדולה' ותמיד הייתי עונה 'טייסת' . בעצם האנדרנלין זה מה שבונה אותי. הייתי אומרת טייסת כי אני אוהבת להסתכל על העולם בגדול לראות מקומות ושכל האחריות היא עליי. תחום הכדורגל אכזרי לבנות? אמנם קשה, אבל זה מה שאני אוהבת. כשעוד לא הכרתי את הכדורגל והייתי ממש קטנה, אחי היה אוהד מכבי תל אביב, אבל אני לא הייתי החלטית. פעם מכבי פעם הפועל פעם בכלל מכבי חיפה. כשגדלתי והבנתי מה זה כדורגל ואת המחוייבות אז מכבי תל אביב נשארה אצלי תמיד בלב. מעברים בין קבוצות? המעבר שלי בין חולון לפתח תקווה היה קשה מבחינה מעשית, אבל היה רגיל מבחינה נפשית. ההנהלה בחולון לא רצתה להעביר אותי למרות שפרשתי ולא שיחקתי שנה. שיחקתי בחולון שנה אחת ושנה אחת פרשתי כי עברתי לפנימיה וזה מאוד קשה להתנהל ככה. והשנה הכרתי את פתח תקווה ואמרתי אין שום דבר שיחצוץ ביני לבין הכדורגל והצלחתי לשלב גם את הפנימיה וגם את הכדורגל".

עם חברותיה לקבוצה (אינסטגרם)
רחמים סיפרה עוד: "בפנימיה שלי יש את טורניר מיניפיץ', שזה בעצם משחקים בין הקבוצות ואפשר להשתתף גם בנים וגם בנות, אבל אני תמיד הייתי מתביישת לשחק עם הבנים בפנימיה ומול עיני כולם. במשחק האחרון הקבוצה שלנו הייתה אמורה להתחרות מול קבוצה אחרת ובמשך כמה דקות ניסו לשכנע אותי להיכנס למגרש עד שתפסו אותי מהרגלים ומהידים ופשוט דחפו אותי ואמרו לי 'את לא נכנסת לבניין עד אשר את לא מכריזה שאת משחקת'. נורא רציתי לשחק אבל התביישתי. לאחר שכנועים רבים התפכחת והפנמתי שזה המשחק שאני אוהבת, זה המקום שאני אוהבת, אלה החברים שאני אוהבת, אני משחקת. שיחקתי, נורא נהניתי והתגברתי על הפחד שלי". על נבחרת הנשים של ישראל: "לפי דעתי זאת גאווה למדינה. ישנם שוביניסטים שצריכים להבין שכדורגל זה גם לבנות ועובדה, יש נבחרת ישראל נשים. לא מעט אנשים ניגשים אלי ואומרים 'למה את משחקת כדורגל? זה של גברים, את לא גבר'. אז הנה אני עונה. אני משחקת כדורגל כי זו האהבה שלי, יש פעמים שאני תופסת את עצמי מכאב ואני לוקחת כדור לשחרר אגרסיות".

כמו ממגזין אופנה (אינסטגרם)
היא מסכמת: "כדורגל זה לא רק גברים זה גם של נשים , יש נשים יותר חזקות ויותר טובות מגברים. אישית, אני נורא ביישנית שזה משפיע על כמעט כל מה שאני עושה וקשה לי לשחק עם הבוגרות, לא בגלל הכוח הפיזי אלא בשל פחד הבמה שיש לי. הראש משדר פחד לגוף ויוצא לי טעויות טבעיות כי אני ביקורתית כלפי עצמי. אני חוששת מתגובות וביקורות - מה היא אומרת ומה היא תגיד ואיך הייתי, איך שיחקתי. כל פעם אחרי טעות שאני עושה, שבדרך כלל בשנים הקודמים שלי קיבלתי רק השפלה, מהבוגרות וגם מהנערות אני מקבלת כפיים, 'לא נורא תלמדי מהטעות הזאת לפעם הבאה'. בעברי דגמנתי, הייתי באור הזרקורים ולקבל כותרת בכדורגל, זה עוד לא קרה לי אבל אני תמיד אומרת בכל מצב 'תמיד יש פעם ראשונה לדבר חדש'. הסביבה שלי? אני מבורכת עם תמיכה רבה של החברה שלי קארין שמשתדלת לבוא לכל אימון ומשחק שלי למרות הקושי של הצבא שלה. לגבי שאר הסביבה שלי. על שאר החברים, הם הכי תומכים בי ועזרו לי גם להתגבר על הפחדים שלי. זה מאפשר לי גם ליהנות ממה שאני אוהבת וגם להיות חברים"

נגישות