שחר: ''עזרתי לבית''ר גם בעבר, חשוב שהיא תישאר''הזר החמישי: דינו שטיגלץ חתם רשמית בהפועל חיפהגינזבורג ואנטמן נשארים בנס ציונה, קשר מגינאה חתםרפי מנקו נפרד מחולון: ''מהשנים המשמעותיות שחוויתי''עמית גלזר, אלון אזוגי ובני טרידובסקי חתמו בהפועל י-םחיזוק לדרומיים: לוקאס סלינאס מצטרף למ.ס אשדודמכבי ת''א הגיעה למירלו, גם ערן זהבי הצטרף למחנהאילי מדמון: ''באים לנצח, יש לנו שאיפות גבוהות יותר''נשאר במועדון: אבי ריקן האריך חוזה במכבי תל אביבאליפות העולם במים פתוחים: מקום 17 לפביאן ב-5 ק''מ
יסמין בריק (אינסטגרם)

המין החזק: הכירו את שחקנית צור שלום, יסמין בריק

שלישי | | 15:00    מאת ויק דסה

היא משחקת בתפקיד הבלם ומתופקדת לעיתים גם בקישור של הקבוצה ומאמינה שעוד תגיע רחוק. בגיל 17 היא מסתכלת על הכל בצורה מפוכחת: ''תמיד יש אנשים שמזלזלים בבחורה- ועוד ערבייה - שמשחקת כדורגל, אבל אני לא מתייחסת לאף אחד''

יסמין בריק היא 17 מהכפר אבו סנאן, שמשחקת שנתיים האחרונות בקבוצת מכבי צור שלום אליו הגיעה אחרי ששיחקה במספר קבוצות. היא משחקת גם כבלם וגם בקישור, והיא לא מתביישת בכך שהיא כדורגלנית. בריק מספרת: "התחלתי לשחק בגיל 14 בקבוצה בכפר יאסיף. חיפשתי מגיל קטן קבוצה, אבל אצלנו בכפר לא הייתה ואני ידעתי רק בשלב מאוחר יותר שאכן יש קבוצה. כיום אני משחקת בליגה הלאומית. שחקן שאני אוהבת? ליאו מסי וברצלונה היא הקבוצה שלי. המשפחה מעודדת אותי למרות שזה כדורגל. שחקתי בכפר יאסיף, בבענה ועכשיו בצור שלום. לא השתתפתי בטורניר משמעותי, אך אני מאמינה שעוד אגיע לזה".

יסמין בריק בפעולה (אינסטגרם)
בריק נשאלה איך זה להיות בחורה בכדורגל והשיבה: "תמיד יש אנשים שמזלזלים בבחורה שמשחקת כדורגל, אבל אני לא מתייחסת לאף אחד למרות שאני ערביה. אני משחקת וההורים שלי נותנים לי את כל החופשיות ומאמינים בי. תמיד כשיש אנשים שמזלזלים, אני אומרת לעצמי שאני יכולה אני אגיע למה שאני רוצה ואמשיך עם זה, כי כדורגל זה אהבה שלא תיגמר בחיים. אם אני לא מאמינה בעצמי, אף אחד לא יאמין בי". על האוהדים: "הקהל הם החברים שלי והמשפחה שלי, זה תמיד מחבק. אני לא מהמרכז ואין לי הרבה אופציות, אך אני מאמינה בעצמי וביכולות שלי וגם בהשתלבות שלי בעתיד ברמות הגבוהות. כדורגל זה מקצוע, לא תחביב מבחינתי. אני מעניקה מאה אחוז מעצמי". 

יסמין בריק בפעולה (אינסטגרם)
על מחלקת הנוער בצור שלום: "אנחנו אגודה מסודרת, יש לנו מגרשים ויש לנו צוות תומך. במכבי צור שלום יש שחקניות ערביות, יהודיות, אתיופיות. לפני שהתחלתי לשחק בצור שלום אמרו לי שהם גזענים והם לא סובלים ערבים  אבל אני לא הקשבתי לאף אחד ולא שופטת איש בלי לראות בעיינים, ובאמת זו הייתה אחלה החלטה שלקחתי אותה והצטרפתי לצור שלום. אני מאוד מבסוטה מכל רגע. המאמן שלנו דוד גנון והמאמנת נתי חגג מעריכים את כל השחקניות, עוזרים לנו, נותנים לנו ביטחון שכולנו שוות. הם נותנים לנו להרגיש שאנחנו בבית, משפחה אחת. שברתי את הרגל שלי במשחק באילת, כולם אמרו לי 'עזבי אותך מכדורגל, זה כאבי ראש' ואני לא הקשבתי. האמת? זה היה ההפך. הם נתנו לי להילחם ולהמשיך הלאה, בשבוע שהורדתי הגבס חזרתי לשחק בלי לפחד אם אני ישבור היד, הרגל, הראש אפילו. לא סבלתי לשבת בבית הלכתי למשחק ושברתי את היד שלי, אבל לא נמאס לי. חזרתי לשחק והאמת זה חיזק אותי יותר ואמרתי ככה 'הכדורגל וככה החיים שלנו. בחיים יש ירידות ויש עליות'".

יסמין בריק בפעולה (אינסטגרם)
בריק סיכמה: "לקבל כותרת בגיל הזה זה מצוין, זה נותן לי תקווה ואמונה בעצמי. אני רוצה להיות שחקנית טובה שכולם אוהבים אותי ומאמינים בי, והחלום שלי הוא להגיע לשחק בנבחרת ישראל. נבחרת הנשים יכולה לתפקד כפי שנבחרת הגברים מתפקדת? ברור ואפשר להיות כמו הגברים ויותר חזקות מהם. אין הבדל בין אישה לבין גבר. החלום שלי הוא לשחק בנבחרת ישראל, להיות חלק מהן. כפי שזה החלום של כל שחקן. נבחרת הנשים טובה, יש אנשים שמזלזלים בנשים שמשחקות כדורגל, אבל כל העולם יודע שהנשים בכל עולם מחוץ לכדורגל הן הכי חזקות שיש".

נגישות