רפאלוב בישל בניצחון אנדרלכט, אלטמן ניצח את נאתכואיביץ': ''עבדתי עם שחקנים גדולים, זהבי כוכב אמיתי''עכשיו זה רשמי: פתיחת המונדיאל הוקדמה ביום אחדפורסמו מועדי מחזור הפתיחה של ליגת העל בכדורגלבזכות שער של זהבי: מכבי ת''א עלתה לשלב הפלייאוףברדה: ''יש לנו שבוע ללמוד את קראיובה, אין תירוצים''הפועל ב''ש העפילה לשלב הפלייאוף של הקונפרנס ליגהפועל גלבוע/גליל: לונדון פראנטס חתם לשנתיים נוספותעובר לאדומים: תמיר גלזר חתם לעונה בהפועל חיפהמרשים: ליהיא רז עלתה לגמר הקפיצות באליפות אירופה
לטיסיה בק עשתה את שלה באולימפיאדה (הוועד האולימפי בישראל)

לטיסיה בק: ''נאלצתי לעזוב את ישראל כדי להגיע לרמות הגבוהות''

שני | | 19:00    מאת אביחי חיים ואדי חליאבין

הגולפאית הישראלית הבכירה סיפרה לכבוד יום האישה על מאמציה להגיע הכי רחוק שרק אפשר: ''המטרה הראשונה שלי היא לסיים את השנה מדורגת בתוך ה- 50 הראשונות בסבב ה LPGA. דמות לחיקוי: ''האחיות וויליאמס'' ומעמד הנשים: ''ביום שספורט הנשים יהיה פופולרי כמו הספורט הגברי נדע שהוא בשיאו''

ענף הגולף בארץ לא נחשב לענף מוביל בישראל בשונה מהעולם ומיוחס בעיקר לאנשי האליטה הישראלית כאשר יש רק שני מגרשים בארץ. אחד מהם בקיסריה, שם גדלה לטיסיה בק יחד עם הוריה בשל חיבתם הגדולה לגולף לאחר שעלתה מבלגיה (אנטוורפן). הכישרון נראה כבר בגיל צעיר כאשר בשנת 2004 זכתה באליפות ישראל הפתוחה לנשים בקטגוריית הבוגרות שהייתה בת 12 בלבד. בגיל 14, עברה לפלורידה ולמדה באקדמיית IMG שם המשיכה לפתח את עצמה. נקודת דרך חשובה בקריירה שלה היא ההכרה בה לאחת מחמשת ספורטאי העשור לרגל חגיגות ה-60 לישראל. 

לאחר שסיימה את לימודיה באקדמיית IMG, ייצגה את נבחרת הגולף של אוניברסיטת דיוק וזכתה בתואר רוקי השנה של ה-ACC באזור של ליגת המכללות האמריקאית. כמו כן, ב-2011 העפילה לאליפות קנדה הפתוחה הנחשב לטורניר השני בטיבו בעולם הגולף הנשי. שלוש שנים לאחר מכן, נכנסה ל-LPGA והחלה לעלות בדרגות עד שהגיעה למקום ה-42 שם התברר כי היא תוכל לייצג את ישראל באולימפיאדה בריו 2016 בברזיל.

לטיסיה בק עם הפנים קדימה (הוועד האולימפי בישראל)

איך את מסכמת את שנת 2016 עבורך?
"שנת 2016 הייתה בשבילי שנה של עליות וירידות, אבל בסך הכל הייתה שנה מרגשת ומעניינת. השתתפתי במשחקים האולימפיים בריו בפעם הראשונה, צעדתי בטקס הפתיחה כחלק ממשלחת ישראל והובלתי סיבובים בסבב ה LPGA, מסכמת שהיה די טוב''. 

בשל אופיו המיוחד של ענף הגולף, את כמעט ולא נמצאת למעשה בישראל. במה מתבטאת ההזדהות שלך עם המדינה ומה דחף אותך לייצג את ישראל?
"נאלצתי להקריב ולעזוב את ישראל בשביל להגיע לרמות הגבוהות ביותר. אני מנסה להיות בקשר פעיל ורציף עם הקהילה היהודית בכל מקום אליו אני מגיעה מאז התיכון וכך גם בקולג' ובוודאי כחלק מהסבב המקצועני הבכיר. דגל ישראל מונף בגללי בכל אירוע בו אני לוקחת חלק וזה גאווה גדולה. אני ישראלית וציונית, משפחתי עלתה מבלגיה מרצון ולא מכורח, אני נצר לניצולי שואה והזהות הישראלית שלי היא חלק ממי שאני''.

לטיסיה בק, ייגגה את ישראל בכבוד (הוועד האולימפי בישראל)

ענף הגולף הוא למעשה כמו ענפים אחרים בארץ, בנויים על ספורטאי בודד (כמו שקורה בהיאבקות ובבדמינגטון). איך משנים את המצב בארץ?
"הפופולריות של הגולף עולה בשנים האחרונות ברחבי העולם. נבנים מגרשים חדשים ויותר צעירים בוחרים בספורט הנפלא הזה. גם בישראל קהילת הגולף גדלה, אך לא בקצב מספק. אני מאמינה שתוספת של עוד שחקנים מקצוענים יחד עם בניית עוד מגרשים ומתקני אימון בישראל והשקעה במאמנים יביאו תוצאות. שלא כמו סוגי ספורט אחרים כל מגרש גולף הוא שונה מהאחר ולכן יש חשיבות עליונה לאימון במגוון של מגרשים שונים וקיום מספר רב של תחרויות''.

לאחר שבעצם ייצגת לראשונה את ישראל באולימפיאדה, מרוצה מהתוצאה שהשגת במשחקים או שאת חושבת זאת הייתה החמצה?
"מאוכזבת זאת לא המילה הנכונה, אבל ברור שרציתי לסיים עם תוצאה יותר טובה".

מה המטרות בשנים הבאות או כבר בשנה הקרובה?
"המטרה הראשונה שלי היא לסיים את השנה מדורגת בתוך ה- 50 הראשונות בסבב ה LPGA. לגבי ניצחון בתחרות, אני יודעת שיש לי את היכולות והכישורים בתוכי והכל עניין של לקבל את הבטחון העצמי ביכולת שלי''.

לטיסיה בק, נאלצה לעזוב את ישראל כדי להגיע לטופ (הוועד האולימפי בישראל)

השבוע חוגגים את יום האישה הבינלאומי. מי הדמות הנשית הנערצת עלייך?
"האחיות וויליאמס".

מה תאחלי ליום האישה הבינלאומי?
"אל תפחדי לעמוד על שלך, אל תפסיקי לחלום ותמשיכי להילחם למען הגשמת החלומות שלך".

האם את חושבת שמעמדן של הנשים בספורט הישראלי נמצא בשיאו?
"תמיד יש לאן להתקדם, ביום שספורט הנשים יהיה פופולרי כמו הספורט הגברי נדע שהוא בשיאו".

נגישות