רכש חדש לאדומים: טידג'אן קייטה מצטרף להפועל ב''שרכש חדש בדרך: שאפי סוליימנוב על סף חתימה בב''שתג המחיר של סיטי על ברנרדו סילבה: 100 מיליון ליש''טלקראת החזרה הביתה: דור פרץ עבר בדיקות רפואיותשחייה: גורבנקו ופיצ'וגין עלו לחצי הגמר באליפות אירופהבית''ר י-ם שילמה משכורות, תארח את ב''ש במושבהנשאר כתום: עילאי טרוסט האריך חוזה בסקציה נס ציונהמוכנים? אליפות העולם לנוער מגיעה לוולודרום הלאומיטוכל: ''כשלוחצים ידיים מסתכלים אחד לשני בעיניים''אנצ'לוטי: ''קרוס או בנזמה היו אמורים לבעוט, לא אלאבה''
אילנה קרטיש ממשיכה למטרה הבאה בטוקיו 2020 (מורג ביטן)

קרטיש: ''מצליחה להחזיק את ההיאבקות בארץ על הכתפיים שלי''

שבת | | 10:00    מאת אביחי חיים ואדי חליאבין

המתאבקת הישראלית הראשונה שייצגה את ישראל באולימפיאדה הדגישה: ''מי שראשון תמיד זוכרים אותו''. מודל לחיקוי: ''יעל ארד, הגישה שלה להצלחה מדהימה''

לכבוד יום האישה אירחנו את המתאבקת האולימפית הישראלית הראשונה  שהשתתפה במשחקים האולימפיים, אילנה קרטיש. סיפורה של אילנה קרטיש (26) מתחיל בנחיתת המטוס של הוריה מברית המועצות (רוסיה כאשר עם הנחיתה הגיעו לבית החולים רמב''ם בחיפה ויצאה לאוויר העולם. קרטיש למדה בתיכון עירוני א' בחיפה ובתחילה התאמנה כג'ודוקא אשר מי שהדריכה היה אביה שהיה בזמנים של ברית המועצות, סגן אלוף בענף. אחרי שניסתה את כוחה בג'ודו פנתה לענף ההיאבקות הלא פופולרי בישראל, שם נחלה הצלחה גדולה ביותר והחותמת הסופית הייתה הגעתה לאולימפיאדה בשנה שעברה לריו ובכך הפכה למתאבקת הישראלית הראשונה המשתתפת במשחקים האולימפיים. קרטיש זכתה באליפות ישראל והיא ארבע פעמים סגנית אלופת אירופה.

איך את מסכמת את שנת 2016 עבורך, זאת הייתה שנה שהסתיימה לה עם טעם חמוץ-מתוק לא?
"אני מסכמת את השנה כמתוקה ומוצלחת. אני מרוצה מהתוצאות שהשגתי ומצליחה להחזיק את ענף ההיאבקות בארץ על הכתפיים שלי. אני מייצגת את ישראל בכבוד והחשוב מכל, אני נהניתי מהדרך".

באפריל 2016 זכית במדלית הזהב במונגוליה שהביאה לך את ההשתתפות לראשונה באולימפיאדה, איך ההרגשה הייתה? 
"זה היה הניצחון הכי מתוק והכי מרגש שלי, עד דמעות'', מתרגשת. "הבנתי שאני הולכת אחרי החלום. התרגשתי מאוד כיוון שזה לא מובן מאליו. אני בסה"כ חמש שנים בענף ההיאבקות ולהוכיח שאפשר לנצח את הבלתי אפשרי, היה מרגש'' .

אילנה קרטיש עשתה היסטוריה (עמית שיסל, הועד האולימפי)

היית המתאבקת הראשונה המשתתפת במשחקים האולימפיים מישראל, איך ההרגשה להיות הראשונה והאם את חושבת שכעת פתחת דלת לעוד ספורטאיות להגיע להיאבקות הנשים.
''עם הרבה עבודה קשה, התמדה וכל האתגרים בדרך היה שווה את זה כי מי שראשון תמיד יזכרו אותו. פתחתי בהחלט דלת לספורטאיות נוספות והוכחתי שזה אפשרי להצליח בענף ספורט למרות שאני עוסקת בענף לא הכי מפותח בארץ. בזמן האחרון גם הרבה בנות פנו אליי ושיתפו אותי באימוני היאבקות שהן אוהבות. מחמם את הלב שאני מצליחה להעביר מסר והשראה לבנות צעירות''.

איך את מסבירה את ההדחה המוקדמת בריו? איך הרמת את עצמך לאחר האכזבה?
"כבר כמה ימים אחרי ההפסד הייתי עם הפנים קדימה וחשבתי על המטרות הבאות. ההפסד השאיר אותי רעבה לניצחון ומה שדוחף אותי להמשיך להילחם על החלום".

אילנה קרטיש ציפתה להגיע יותר רחוק בריו (עמית שיסל)

מה הציפיות לקראת האולימפיאדה הבאה, הספונסר החדש שנכנס יעזור לך להתכונן בצורה טובה יותר?
"ההתמקדות הכי חשובה שלי כרגע זה להתקדם שלב שלב בדרך למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020.  להמשיך להילחם יום יום עם הקשיים, להציב מטרות גבוהות ולהתמודד עם האתגרים וכמובן בזכות החיזוק של הספונסר שלי ''ברידג'סטון'' אני יכולה להמשיך להתמקד בעשייה עם ראש שקט והמון מוטיבציה''.

ברידג'סטון תומכת באילנה לקראת האולימפיאדה בטוקיו 2020 (יח''צ)

השבוע חוגגים את יום האישה הבינלאומי. מי הדמות הנשית הנערצת עלייך?
"יעל ארד. אני מאוד מתחברת לסיפור חיים שלה. הראשונה שהשיגה מדליות היסטוריות בענף הג'ודו ועוד בתקופה שהספורט לא היה מפותח. הגישה שלה להצלחה מדהימה גם כבנאדם וגם כספורטאית אני מאוד מעריכה אותה, השראה אמיתית''.מה תאחלי ליום האישה הבינלאומי?
"אאחל לכל אישה, שתאמין בדרך החיים שלה. גם אם קשה לא לוותר, להאמין בעצמכם, לדמיין את ההצלחה ולהשיג את המטרה''.

צבע נטע ואילנה קרטיש במעמד חתימת החוזה (מורג ביטן)

האם את חושבת שמעמדן של הנשים בספורט הישראלי נמצא בשיאואו שיש עדיין לאן להתקדם?
"המעמד של הספורטאיות השתפר. היינו הרוב הנשי במשחקים האולימפיים בריו, אבל לצערי עדיין יש לאן להתקדם בענף היאבקות ומקווה מאוד שזה ישתפר בהמשך''.

נגישות