הישג אדיר: זהב קבוצתי לישראל במרתון, כסף לטפרירכש חדש לאדומים: טידג'אן קייטה מצטרף להפועל ב''שרכש חדש בדרך: שאפי סוליימנוב על סף חתימה בב''שתג המחיר של סיטי על ברנרדו סילבה: 100 מיליון ליש''טלקראת החזרה הביתה: דור פרץ עבר בדיקות רפואיותשחייה: גורבנקו ופיצ'וגין עלו לחצי הגמר באליפות אירופהבית''ר י-ם שילמה משכורות, תארח את ב''ש במושבהנשאר כתום: עילאי טרוסט האריך חוזה בסקציה נס ציונהמוכנים? אליפות העולם לנוער מגיעה לוולודרום הלאומיטוכל: ''כשלוחצים ידיים מסתכלים אחד לשני בעיניים''
קבוצת הבנות של הענף המתפתח בכדורשת (יח''צ)

אלינור פפיר: ''שלא יזלזלו בכדורשת ולא בנשים, עוד ישמעו עלינו''

חמישי | | 16:45    מאת אביחי חיים ואדי חליאבין

לכבוד יום האישה הבינלאומי, שחקנית הענף שהולך ותופס תאוצה בישראל מאמינה כי ''המחלה'' תלך ותתפשט: ''אנחנו מנסים להכניס את הכדורשת לאולימפיאדה ולאט לאט זה מתפשט בכל העולם''

ענף הכדורשת הולך ומתעצם בשנים האחרונות בספורט הישראלי. המשחק הוא די פשוט, כמו כדורעף רק ההבדל הגדול הוא שכאן אתה צריך לתפוס את הכדור לפרק זמן של עד שנייה כאשר המטרה לגרום לכדור לפגוע במגרש הקבוצה היריבה, נשמע דומה? תחשבו שנית. לכבוד יום האישה הבינלאומי, אירחנו את שחקנית הכדורשת המובילה, אלינור פפיר מקבוצת רוק אנדבול (Rock 'n' ball) שמועמדת גם להיכנס למכביה ולשחק שם השנה. 

אלינור (32) חוגגת יום הולדת היום (חמישי) וספורט בשבילה הוא דרך חיים. היא החלה מגיל קטן בענפי הספורט השונים בקפיצה לרוחק ולגובה, עברה לשחק בחטיבת הביניים כדורעף שהפך לאהבת חייה. ''הייתי שחקנית מובילה, לצערי בתיכון בגלל טעות אגו אנושית לא המשכתי בתיכון והפסקתי לשחק'', מסבירה. ''שירתתי בצבא, לימודים, עבודה ולפני 3 שנים הגעתי ליישוב צור יצחק ליד כפר סבא. פגשתי את המאמן של הילדים בכדורגל שאמר לי שנפתחה קבוצת כדור רשת, אמרתי אין סיכוי שאגיע. אני שיחקתי כדורעף ומשם להגיע לכדור רשת זה תת רמה בשבילי, כך חשבתי. לקח זמן לשכנע אותי, הצטרפתי לקבוצה ומאז זה סיפור אהבה כאשר אני משחקת כבר 3 שנים''. 

אלינור פפיר, אוהבת את הספורט (צילום עצמי)

אז מה בעצם ההבדלים בין הכדור-עף לכדורשת?
''כדור עף אתה חובט בכדור, ובכדור רשת אתה צריך לתפוס את הכדור. הכדורעף הוא הרבה יותר מהיר וקשה ואילו הכדור רשת הוא ענף יותר קל ומותאם לנשים''.

מה כל כך מיוחד בענף הכדורשת?
"יש הרבה העצמה נשית ואישית. היה לפני כמה ימים טורניר שנתי גדול באילת, 4 ימים של נטו כדור רשת ונשים. מלא הרצאות עם כל הפינוקים שיש, מלא טורנירים, מפגשים חברתיים, גיבוש של נשים בלבד. יש קבוצה מרומניה שהגיעה לאילת וזאת השנה השנייה שלהם. בסביבות ה-150 קבוצות מגיעות מכל הארץ וזה אפילו חוצה את הליגה למקומות העבודה''.

אלינור פפיר בכדורשת (יח''צ)

יש קהל במשחקים?
''הבעלים מעודדים אותנו מהיציע יחד עם המשפחה'', מחייכת. ''זה אבסורד, כי ההורים שלי לא באו לראות אותי משחקת כדורעף שבשבילי זה היה החלום והיום הם מגיעים ותומכים. הגענו 3 פעמים לגמר, לקחנו מקום ראשון וזה סוג של תיקון עבורי. עכשיו אנחנו מנסים להכניס את זה לאולימפיאדה ולאט לאט זה מתפשט בכל העולם''.

מה ההבדל, ביניכם לבין ליגת ''המאמאנט'' המפורסמת?
''אנחנו שייכות לאיגוד הכדורשת הארצי ולא שייכות למאמאנט, אני משחקת בליגה האיזורית, בליגה בראש העין וגם בליגה הארצית מחוז שרון עם קבוצתי רוק אנדבול. אני משחקת בין פעמיים לשלוש, זה יותר מילדים ויותר מבעל. זה ענף יחסית די חדש, יש לנו את הבנות של האיגוד שדואגות להשמיע ולפתח זאת בכל מקום המחלה מתפשטת''.איך מקבלים בבית אמא כל כך ספורטיבית?
''יש לי שלושה בנים כך שאני חייבת לעסוק בספורט'', מסבירה. ''המשפחה מחבקת ואוהבת את האמא הספורטיבית, אני אמא שלא מזיזה את הרכב הכל נעשה ברגל. בדרך כלל יש התנגדות מילד אחד ספציפי, כל השאר זורמים ולו אין מה לעשות הוא חייב לקבל זאת. גם הילדים שלי, עוסקים בספורט. הקטן שלי בגיל 3 נרשם לחוג כדורסל, הגדול כבר שנה חמישית בכדורגל והספורט הוא חלק בלתי נפרד מחיינו''.

מהו בשבילך יום האישה?
''בדרך כלל, זה יוצא יום לפני היום הולדת שלי. אני עובדת בבית חולים ''מאיר' בתור' מזכירה רפואית במרפאות חוץ וחוגגת בעבודה וארגנתי אירוע ליום האישה בעבודה. המנהלת שלי משתפת איתי פעולה בכל ג'וק אז זה מצוין''.

הדמות הנערצת עלייך?
''אני לא יודעת להגיד לך על אישיות מפורסמת כזאת, אבל אני לוקחת מכל אחת שאני פוגשת, רואה, קוראת ושומעת לנסות משהו. יש לי חברה שהיא ענקית והיא בשבילי סוג של מודל לחיקוי''.

אלינור פפיר, שחקנית מוכשרת (אינסטגרם)

מה דעתך על מעמד הנשים בספורט הישראלי?
''אני חושבת שזה רק הולך וגודל. יש הרבה יותר נשים מובילות היום למרות הסטטיסטיקה, יש יותר נשים במעמד גבוה וזה רק הולך ומתגבר. תמיד יהיו יותר ספורטאים גברים כי יש להם נתונים פיזיים אחרים ועם זה אין מה לעשות, אבל אני חושבת שתמיד אפשר יותר, תמיד יש לאן לשאוף כדי להמשיך ולקדם את הנשים''.משפט לסיום?
''שלא יזלזלו בענף הכדור רשת ולא בנשים, עוד ישמעו עלינו את זה אני מבטיחה''.

נגישות