רפאלוב בישל בניצחון אנדרלכט, אלטמן ניצח את נאתכואיביץ': ''עבדתי עם שחקנים גדולים, זהבי כוכב אמיתי''עכשיו זה רשמי: פתיחת המונדיאל הוקדמה ביום אחדפורסמו מועדי מחזור הפתיחה של ליגת העל בכדורגלבזכות שער של זהבי: מכבי ת''א עלתה לשלב הפלייאוףברדה: ''יש לנו שבוע ללמוד את קראיובה, אין תירוצים''הפועל ב''ש העפילה לשלב הפלייאוף של הקונפרנס ליגהפועל גלבוע/גליל: לונדון פראנטס חתם לשנתיים נוספותעובר לאדומים: תמיר גלזר חתם לעונה בהפועל חיפהמרשים: ליהיא רז עלתה לגמר הקפיצות באליפות אירופה
אייבי נוימן, מאמין בצעירים (פרטי)

אייבי נוימן: המאמנים של היום פוחדים לתת לצעירים את הבמה

שבת | | 10:00    מאת אביחי חיים

איפה הם היום: חלוצה הקיצוני של מכבי נתניה מספר על הימים ההם, חיי הכדורגל של פעם והאמונה כי מכבי נתניה תחזור לליגת העל: ''אין ספק כי הם יחזרו, דראפיץ' מאמן מצוין שיהיה כאן עוד הרבה שנים''

אייבי נוימן יליד 1945, עלה לארץ משנחאי בסין בשנת 1949. מגיל 8 שיחק במכבי נתניה ובגיל 22 פרש לצערו. מי שאימן אותו לאורך הקריירה הקצרה, היו גרשון מלר, זאביק כספי ויצחק כספי בנוער. מוט'לה הגדול שיחק שנה מעליו. ''הייתי בין הטובים בנערים ובנוער ועליתי לבוגרים'', מספר. ''בשנת 1959 שיחקנו באליפות המחוזות והעלו אותי לבוגרים נגד שמשון תל אביב, טבריה והפועל תל אביב מול אמציה לבקוביץ' הבלם המפורסם''.

מכבי נתניה של פעם (פרטי)

''היה לנו סגל מוכשר ביותר עם יצחק שניאור המאמן. יוסי, אבי אונגר, שרגא בר, כאשר פרלמן אימן אותנו בנוער יצחק דהן, אריה פקר, משה יוסף ששיחק בשנת האליפות מגן וגם פולנסקי הגיע.שיחקתי מגיל 8 במכבי נתניה עד גיל 22. עליתי בגיל 16 למשחק הראשון מה שהיום לא היה קוורה כי המאמנים מפחדים לעלות שחקנים צעירים'', הדגיש. ''היום פוחדים לעלות אותם גם בגיל 20-21 בזמנו העלו את מוטלה לבוגרים, גם מוצי ליאון שיחק בגיל 17, יצחק שניאור ז''ל אהב המון לשחק ולאמן צעירים''.

אייבי נוימן בזמנים ההם במכבי נתניה (פרטי)

למה לטענתך לא מעלים צעירים לקבוצת הבוגרים?
''המאמנים היום הם צעירים, אותנו אימנו מאמנים שהיו בני 48-49, היינו מכבדים אותם ומקשיבים להם, מנהלים אורח חיים ספורטיביים והיינו משחקים בשכונה כל יום ומשם הולכים לשחק כדורגל. היינו עושים דברים שמסי עושה, היה לנו טכניקה טובה בשכונה, היינו משתעשעים. היינו משחקים כל הזמן. היה משמעת, אף אחד לא היה פונה למאמן או לשופטים. המאמנים היו נותנים הוראה טקטית וכך היה קורה. המאמנים בעבר היו סוג של פסיכולוגים, היו מכינים אותנו למשחק כמו שצריך''.

איך בעצם הצלחת לשלב בין עבודה לכדורגל, הרי היום זה לא קורה?
''אני למדתי באורט, הייתי תלמיד מצטיין והזנחתי את זה. אחר כך, עבדתי ביהלומים וחלק עבדו בעבודות אחרות ומעולם זה לא הפריע לנו לשלב עבודה וכדורגל. היינו הולכים מהשכונה לים ברגל, עד כפר ויתקין ומכמורת. היינו חזקים אז. היינו מטייילים והולכים הרבה ברגל''. 

זמנים טובים היום פעם (פרטי)

בגיל 22, פרשת מכדורגל, מאוכזב?
''פרשתי בגיל צעיר בגלל  שמוטלה השפיע על ההרכבים ולא היה לי את המרפקים הנכונים ולכן החלטתי לפרוש. בדיעבד, אני מצטער על זה. היום אני מתעסק בנדל''ן אז אני יותר בנוי. רציתי לעבור להכח ולמכבי יפו ובסוף לא עברתי. די התייאשתי ולא היה לי את החשק לשחק כדורגל. מצטער על כך שלא הלכתי לקבוצה אחרת כי היו לי תכונות טובות. היו מאבקי כוחות בחדר ההלבשה, מוטלה קבע הכל והשאר היסטוריה''.

דראפיץ' מאמן מצוין שיעלה את נתניה לליגת העל (ישי נאמן)

מה דעתך על מכבי נתניה של היום בלאומית?
''אין שחקני נוער מספיקים בנתניה, אה חייב 6-5 שחקני נוער שיהיו בירושלים. בזמנו גם אבי לוזון הגיע אליי למשרד הנדל''ן ואמרתי לו שיכניס נוער, ועכשיו אני רואה את זה קורה מול העיניים. כמו שהיום יש את מנור סלומון וגידי קאניוק, דור העתיד הוא הנוער ואתה חייב להעיז. אם פלה היה משחק בארץ, הוא לא היה משחק בנבחרת ישראל. פוחדם להכניס שחקנים צעירים ואין להם סבלנות. מכבי נתניה טובים, הם יצטרכו חיזוק בעונה הבאה, אבל סלובודאן דראפיץ' הוא מאמן מצוין שיהיה במועדון עוד הרבה שנים טובות''.

נגישות