ליאור אליהו: ''יש לנו תלכיד מאוד מיוחד בקבוצה''האיגוד: השביתה הסתיימה, המנהלת: לא פחות מהזויאוחנה לשחקנים: ''יש נטייה להתחבא מאחורי המאמן''יואב כץ: ''אין לי שום כוונה לשחרר את ניר קלינגר''זהבי: ''בלי הפציעה, הייתי כובש כמו בעונה שעברה''פורסם הסגל הרחב של הנבחרת, טי ג'יי קליין זומןאוזיל חוגג: ''שיחקנו כדורגל סקסי, גאה בקבוצה''ברדה: ''לעיתים צריך לוותר על הדרך ולהביא נקודות''ספאחיה: ''שלושה רכזים פצועים? זה לא קרה לי''רוטן צפוי לסיים את דרכו, גם אלאך בדרך הביתה?
אבי שומכר (אינסטגרם)

אין מחיר להצלחה, יש מחיר לשאיפות: הכירו את אבי שומכר

שישי | | 15:00    מאת ויק דסה

הוא בן 13.5 ואחד הבלמים המוכשרים של מחלקת הנוער במכבי עירוני בת ים. אמנם אין צורך של ממש להציג את אחד השחקנים הבולטים במחלקה, אך הרצון והשאיפות להצלחה גרמו לו למעברים בלתי צפויים. מה היעד הבא?

את אבי שומכר בן ה-13.5 לא צריך להציג. בעיר בת ים כולם מכירים אותו, כאחד הבלמים המוכשרים שגדלו במחלקת הנוער של מכבי עירוני בת ים, אך הרצון והשאיפות להצלחה גרמו לו למעברים בלתי צפויים: "כשהייתי בן 6 התחלתי בבת ים, בגיל 7 עברתי לבני יהודה עם חבר כדי להתקדם ולשאוף למעלה. שיחקתי שם שלוש שנים, אך לאחר שגיליתי שיש לי בעיה רפואית ונפצעתי, החלטתי לעזוב. בבת ים שמעו על כך וישר התקשרו והחזירו אותי למרות הבעיות שהיו לי".

שומכר ממשיך: "בדיעבד הם אלה אשר החזירו אותי לקדמת הבמה ויש להם חלק גדול בהתקדמות שלי, אבל גם החזרתי להם באותו המטבע. כבשתי במאני טיים, שער בדקה ה-90 ולשמחתי לא הפסדנו במשחק נגד גדנ"ע. הרגע שהכי שהשפיע עלי למרות כל המעברים והפציעה, הוא הרגע בו הבקעתי גול עצמי מול יפו. זה גרם לי להרגיש ממש לא טוב עם עצמי, הייתי מתוסכל, אבל הסבירו לי שגם שחקנים ברמות הכי גבוהות כובשים גול עצמי ושאני לא הראשון ובטח לא האחרון, כך שאני מניח שזה גם מחשל ומבגר אותך כשחקן".

אבי שומכר (אינסטגרם)
על המאמנים שהשפיעו עליו: "התאמנתי אצל מאמנים שונים, אך אני חייב לציין את הקשר שלי עם המאמן בבר בבת ים". כשהוא לא בכדורגל, הוא גולש והשאיפות שלו להיות שחקן גדול וידוע מנחות אותו, הוא רוצה להיות אהוד כמו רונאלדו ולשחק במכבי תל אביב. במקרה שלו, הוא כבר קיצר לעצמו את הדרך לקריית שלום, במעבר לראשון לציון. תחנת מעבר בבית"ר ירושלים - והדרך סלולה לו למכבי תל אביב.

זה לא מרגיש קצת לא יציב המעבר מאגודה לאגודה, הוא נשאל ומשיב: "התחלתי בבת ים שנה ראשונה, לאחר מכן עברתי לבני יהודה לשלוש שנים וחזרתי שוב לבת ים. נכון לעכשיו אני עובר להפועל ראשון לציון. בעיקרון, אני לא ממש מעוניין כרגע לחזור לבני יהודה, למרות שהאופציה שם קיימת, מכוון שאין לי מושג איך הם מתנהלים כרגע וכמה שחקנים יש להם בתפקיד שלי. לכן כשהציעו לי ראשון לציון, ישר הם קיבלו עדיפות. כרגע אני מעדיף להשתלב איתם".

מקבל גביע הוקרה (אינסטגרם)
הבלם הצעיר ממשיך: "זה לא שבת ים לא איכותיים, פשוט לשחק במועדון שהליגה שלו נמוכה בבוגרים ואין לאן לשאוף, זה קצת תוקע אותך כשחקן. לכן אני עוזב, אני לא רוצה לסיים את הקריירה בגיל נוער, אני רוצה להגיע לרמות הכי גבוהות. אני מקווה שראשון לציון יעניקו לי את הבמה להוכיח את עצמי להתברג והם יעניקו לי יציבות". בכל אופן, הבית הוא בת ים, כפי ששומכר מספר: "הקבוצה הרבה יותר מתחשבת ויותר משפחתית, אין פרוטקציות ומי שטוב משחק. האגודה מאוד מחבקת, אבל אין לי כרגע ברירה. אני לא אסלח לעצמי אם לא אלך אחרי ההיגיון. הלב תמיד יישאר בת ים".

הוא מעריץ את הנבחרת הבוגרת של ישראל והשחקן שהוא סמל מבחינתו הוא ערן זהבי ועכשיו כשהוא בסין, אז הוא גם השחקן תוצרת חוץ הכי נערץ בישראל מבחינתו. איך הקהל מקבל את המעברים שלו? "הקהל אצלנו בבת ים מדהים, מעודדים ללא הפסקה גם בטוב וגם ברע. אם היה יותר כסף להנהלה, אני מאמין שהיו מביאים שחקנים יותר טובים והיינו נראים אחרת. את הקהל בבת ים אני תמיד אזכור לטובה".

בדרך לאימון (אינסטגרם)
שומכר נשאל האם זה כיף לקבל כותרת בגיל כזה או שזה מלחיץ? "אני מחפש הכרה ולמרות שאני מדבר על המגרש, חשוב לי שאנשים יקראו עלי ומי יודע אולי זה ייתן לי פוש קדימה. שיבינו שגם באגודות שהן לא נחשבות בליגת העל, ישנם שחקנים מובילים אשר יכולים להצליח. היו תקופות שבת ים הייתה אימפריה, אני נולדתי בדור שונה. אני לא מוכן לסכן את הקריירה שלי, כדורגל מעל הכל. בארץ גם ככה קשה להתקדם, גם בליגות הבכירות. אין מעבר נקי בין הנוער לבוגרים ושחקנים מתייאשים".

הוא מסכם: "מבחינתי כרגע לשחק בבת ים זה לבזבז את הזמן שלי, אני שואף הכי גבוה. אני מאמין שגם בהנהלת בת ים מבינים זאת ולכן משחררים אותי לראשון לציון. אני מעוניין לשחק בקבוצה שהיא חזקה. באיזו אגודה הייתי רוצה לגדול? אם הייתי משחק במכבי תל אביב לא הייתי עובר, אבל אם הייתי משחק בכל קבוצה אחרת הייתי עובר. כך שזה לא אישי נגד בת ים, זאת פשוט הזדמנות וצורך אישי". אבי , בעידן של היום, כוכבים לא צריכים ללכת לאיבוד. בהצלחה, אנחנו נמשיך לעקוב.

נגישות